Epic Games Store zavádí podporu modifikací her

Epic Games Store zavádí podporu modifikací her
, , aktualita
Herní modifikace, či prostě mody, jsou jedna z podstatných výhod PC jako herní platformy. Je tak logické, aby je herní obchody podporovaly, ale zatímco Steam má svůj Workshop, Epic Games Store neměl dosud nic. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games Store tak konečně získal podporu modifikací PC her, ovšem začíná s ní jen pozvolna. Neznamená to tak, že by modifikace v tomto obchodě najednou byly k dispozici pro všechny hry, které je podporují. Modifikace nabízí třeba Kingdom Come: Deliverance, ovšem v obchodě firmy Epic jsou aktuálně využitelné pouze s jednou hrou, a to MechWarrior 5. 
 
 
Nedávno přitom Epic Games Store zavedl také achievementy, či česky by se dalo říci dosažené milníky při postupu danou hrou. Nyní tak přichází modifikace a je vidět, že Epic na své platformě stále pracuje a vylepšuje ji, i když to možná působí, že jeho postup je moc pomalý. 
 
V případě Steamu a jeho Workshopu také víme, jak modifikace fungují, ale bude to podobné i v Epic Games Store? Dle dostupných informací to v případě MechWarrioru 5 funguje prostě tak, že po zaplacení hry a její instalaci budeme moci využít příslušný editor modifikací, který se objeví v knihovně. Tvůrci přitom slibují, že budeme mít přístup ke všem nástrojům, které posloužily pro vytvoření obsahu hry a dále i k předem vytvořenému obsahu a komponentám. Jde o modely, zvuky, textury, zkrátka vše krom samotného zdrojového kódu. Vytvořené modifikace pak budeme moci v rámci obchodu nabízet ostatním. 
 
Aktuálně ale nevíme, jaké další hry získají podporu modifikací a kdy to bude. Takže ani nevíme, v jaké podobě to bude. Snad to ale bude brzy a podporovaných her bude rychle přibývat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář