Epic Games Store zavádí podporu modifikací her

Epic Games Store zavádí podporu modifikací her
, , aktualita
Herní modifikace, či prostě mody, jsou jedna z podstatných výhod PC jako herní platformy. Je tak logické, aby je herní obchody podporovaly, ale zatímco Steam má svůj Workshop, Epic Games Store neměl dosud nic. 
K oblíbeným
reklama
Epic Games Store tak konečně získal podporu modifikací PC her, ovšem začíná s ní jen pozvolna. Neznamená to tak, že by modifikace v tomto obchodě najednou byly k dispozici pro všechny hry, které je podporují. Modifikace nabízí třeba Kingdom Come: Deliverance, ovšem v obchodě firmy Epic jsou aktuálně využitelné pouze s jednou hrou, a to MechWarrior 5. 
 
 
Nedávno přitom Epic Games Store zavedl také achievementy, či česky by se dalo říci dosažené milníky při postupu danou hrou. Nyní tak přichází modifikace a je vidět, že Epic na své platformě stále pracuje a vylepšuje ji, i když to možná působí, že jeho postup je moc pomalý. 
 
V případě Steamu a jeho Workshopu také víme, jak modifikace fungují, ale bude to podobné i v Epic Games Store? Dle dostupných informací to v případě MechWarrioru 5 funguje prostě tak, že po zaplacení hry a její instalaci budeme moci využít příslušný editor modifikací, který se objeví v knihovně. Tvůrci přitom slibují, že budeme mít přístup ke všem nástrojům, které posloužily pro vytvoření obsahu hry a dále i k předem vytvořenému obsahu a komponentám. Jde o modely, zvuky, textury, zkrátka vše krom samotného zdrojového kódu. Vytvořené modifikace pak budeme moci v rámci obchodu nabízet ostatním. 
 
Aktuálně ale nevíme, jaké další hry získají podporu modifikací a kdy to bude. Takže ani nevíme, v jaké podobě to bude. Snad to ale bude brzy a podporovaných her bude rychle přibývat. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita
Nejspíš jste si toho ani nevšimli, ale datový tok při přehrávání obsahu na Netflixu v posledních týdnech výrazně klesl – údajně v průměru o polovinu. Naopak kvalita videa měla utrpět zcela minimálně. Tento „zázrak“ umožnila dynamická optimalizace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů