Epic Games už hlásí exkluzivní nabídku pro svůj herní obchod

Epic Games už hlásí exkluzivní nabídku pro svůj herní obchod
, , aktualita
Herní exkluzivita je velice silná zbraň, pokud ovšem jde o kvalitní tituly. Velice úspěšně s ní bojuje Sony PlayStation a nyní ji vytáhnou také Epic Games pro svůj zbrusu nový obchod. Jaký mají kalibr? 
K oblíbeným
reklama
Herní obchod firmy Epic Games byl spuštěn sotva před pár dny a ve své úvodní verzi nabídl jen několik titulů, že nebylo ani nutné tvořit jejich abecední seznam nebo nabízet funkci pro vyhledávání. Už nyní ale byly ohlášeny i exkluzivní hry, čili takové, které bychom neměli najít v nabídce žádných jiných obchodů. To je jedna věc, ale druhá je ta, zda po takových hrách vůbec štěkne pes. 
 
 
Samotní Epic Games stále ještě mohou být opilí úspěchem své hry Fortnite, respektive jejího režimu Battle Royale. Podařilo se jim to, o co se snažila i řada jiných společností, a sice ukrást úspěch PUBG. Nyní se Fortnite řeší z mnoha úhlů, a to i z pohledu domácího násilí a patologického hraní. Holt jsme dříve zanedbávali tak maximálně školu a zdravý pohyb, dnes se to týká i manželek a vlastních dětí. 
 
My se ale nyní chceme bavit o tom, jak se pod palbu dostal stále ještě dominantní Steam. Útok nyní vedou platformy, které necílí ani tak na hráče, jako spíše na zákazníky z řad herních studií a vydavetelství, jimž nabízí vyšší podíly ze zisku. Epic Games to mají v poměru 88/12 a blockchainová platforma Robot Cache nabídne dokonce 95/5, čili si z utržených peněz nechá pouze 5 procent. 
 
Nabídka Epic Games zlákala dokonce už šest vývojářů, kteří jsou ochotni v daném obchodě nabízet své hry exkluzivně. Zmínit můžeme akční RPG Hades od Bastion, adventuru Ashen a očekávaný indie titul Super Meat Boy Forever chystaný na příští duben. Jako čtvrtá je to budovatelská hra Satisfactory od Coffee Stain Studios, autorů simulátoru kozy (Goat Simulator), kteří už ze Steamu stačili smazat příslušné stránky hry. Pátá je vesmírná střílečka Rebel Galaxy Outlaw a nakonec to je Genesis Alpha One od Team17 (autoři série Worms), která sice bude podobně jako předchozí zmíněná hra multiplatformní, čili i v konzolové podobě, ale PC verze bude k dispozici pouze u Epiců. 
 
Otázka je, co Epic Games nabídli za tuto exkluzivitu. Nejspíše to bude ještě trošku vyšší podíl z tržeb, ale to nás ostatně ani nemusí moc zajímat. Hráči mohou být rozladěni, že je tu opět další platforma představující zase další aplikaci a rozmělnění jejich digitální knihovny s hrami. Ale na druhou stranu je dobře, že Steam získal další konkurenci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře