www.svethardware.cz
>
>
>
>

Éra řádných SSD pro PCIe 4.0 přichází

Éra řádných SSD pro PCIe 4.0 přichází
, , aktualita
Společnost ADATA na CES 2020 ukazuje tři nová M.2 SSD pro rozhraní PCI Express 4.0, která ovšem nejsou založena na kontroleru Phison E16. Půjde tak už o kontrolery vytvořené zvláště pro PCIe 4.0, což se odrazí na výkonu.
K oblíbeným
reklama
Před Vánocemi jsme tu měli malou ochutnávku v podobě SSD firmy Lexar, která hlásila propustnost až 7 GB/s s využitím nového kontroleru. Už tak ostatně můžeme odlišit nové modely SSD od starých pro rozhraní PCIe 4.0, které ovšem jsou založeny na horkou jehlou spíchnutém kontroleru Phison PS5016-E16. Bez něj by totiž nebylo v druhém pololetí 2019 co využít v moderních sestavách s Ryzen 3000 na X570 v případě SSD pro běžné spotřebitele. 
 
 
Na tento rok už ale byla slíbena SSD využívající nové kontrolery vytvořené pro PCIe 4.0 a máme tu jednak už ohlášené Phison E18 a nyní se dozvídáme o novinkách od Silicon Motion a InnoGrit. Ty chce využít společnost ADATA na svých vlastních modelech M.2 SSD. 
 
 
Půjde například o řadu XPG Sage M.2 NVMe SSD s kapacitami až 4 TB a kontrolerem InnoGrit "Rainier" IG5236. Ten nabídne sekvenční propustnost právě až 7000 MB/s při čtení a zápis až 6100 MB/s a dále pak až 1 milion IOPS (4k) s náhodným přístupem, Využit bude protokol NVMe 1.4. 
 
Dále to je druhý zobrazený XPG Indigo, který můžeme považovat za trošku slabší model oproti Sage. Založen bude na kontroleru od Silicon Motion, a to SM2264 a budou tu opět kapacity do 4 TB, čtení až 7000 MB/s, zápis až 6000 MB/s a 700.000 4k IOPS. 
 
 
Jako poslední je tu XPG Pearl s kontrolerem SM2267, který nabídne sekvenční čtení maximálně 4000 MB/s, zápis do 3000 MB/s a 400.000 IOPS. Všechny tři novinky přijdou na trh někdy v průběhu tohoto roku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře