reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Erotický portál zažaloval Amazon za zobrazování obrázků

4.7.2005, Jaroslav Ekl, aktualita
Erotický portál zažaloval Amazon za zobrazování obrázků
Vyhledávací služby firem Google a Amazon jsou trnem v oku nejen knihovnám a zákonodárcům, v posledních několika měsících se pro jejich omezení začínají vyslovovat i firmy zaměřené na erotické služby a nabízející placený přístup k erotickému...
Vyhledávací služby firem Google a Amazon jsou trnem v oku nejen knihovnám a zákonodárcům, v posledních několika měsících se pro jejich omezení začínají vyslovovat i firmy zaměřené na erotické služby a nabízející placený přístup k erotickému materiálu.

Firma Perfect 10, která vydává erotický magazín, podala v minulém týdnu žalobu na Amazon.com u soudu v Los Angeles pro zobrazování obrázků a videí v okně vyhledávače a odkazování na stránky Perfect 10. Každý měsíc tak zobrazí tyto vyhledávací služby stovky tisíc obrázků ze serverů Perfect 10, což vede ke zvýšení zátěže a přenosů (traffic) serverů. Na to firma Perfect 10 doplácí nutným zvyšováním konektivity a posílením serverů, což ji stojí nemalé prostředky.

Od prosince se pokoušela firma Perfect 10 kontaktovat firmy Google a Amazon s cílem zajistit nápravu. Firmy ale na její korespondenci nereagovaly a tak se rozhodla pro řešení sporu soudní cestou.

Je zajímavé, že většina firem se naopak snaží, aby odkazy na ně byly na předních místech všech vyhledávačů, neboť to znamená více návštěvníků a tím i vyšší zisk. Perfect 10 je ale zřejmě natolik úspěšná, že si toto zvýšení nemůže dovolit. Jsme zvědavi, jak daná kauza dopadne, to se ale nedozvíme dříve jak za pár let...

Zdroj: http://www.techzonez.com/comments.php?shownews=13970
reklama