www.svethardware.cz
>
>
>

Ethereum prorazilo hranici 2000 USD a má se k dalšímu růstu

Ethereum prorazilo hranici 2000 USD a má se k dalšímu růstu
, , aktualita
V poslední době jsme si mohli všimnout toho, jak růst hodnoty Etherea překonává výkony Bitcoinu, což se zvláště projevilo tento týden, kdy Ethereum konečně na delší dobu prorazilo hranici 2000 USD.
K oblíbeným
reklama
Ethereum tak dokázalo během tohoto týdne vzrůst o cca čtvrtinu a nyní se čerstvě usídlilo na hodnotě 2100 USD, zatímco Bitcoin na tom také není špatně ale novou ATH (All-Time High) hodnotu nestanovil, čili se pohybuje stále pod hranicí 60 tisíc dolarů. 
 
vývoj hodnoty Etherea za poslední tři měsíce
 
Ethereum tak v tomto roce dokázalo zdvojnásobit svou hodnotu, přičemž nyní po proražení hranice 2000 dolarů je výhled takový, že do konce měsíce by mohlo dosáhnout hranice 2400 dolarů. Stoupat ale má pochopitelně společně s Bitcoinem, který má rovněž vystoupat na rekordní hodnotu. 
 
Stále tak pokračuje období růstu, tzv. bull run, který jsme v případě Etherea naposledy zažili v roce 2018, kdy jeho hodnota vystoupala přibližně na 1400 USD. Pak ale stejně rychle splaskla, i když ne až na úroveň z roku 2017. Příčinou bylo prý to, že mnohým investorům z řad stovek startupů došly finanční prostředky, a tak začali měnit ETH za fiat a především se objevila nervozita z hrozících regulatorních opatření vůči kryptoměnám. 
 
Analytik Julius de Kempenaer ze StockCharts.com ale nyní očekává, že vývoj hodnoty Etherea přivábí nové zájemce o vlastnictví této kryptoměny a že ta získává na síle právě oproti Bitcoinu, což je znát právě z nejnovějšího vývoje a právě to může být pro mnohé zajímavé. Na druhé straně tu jsou ale pochopitelně stále hlasy, dle nichž jde pouze o spekulativní bublinku, která může snadno prasknout.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek