www.svethardware.cz
>
>
>

Ethereum prorazilo hranici 3000 USD a dále stoupá

Ethereum prorazilo hranici 3000 USD a dále stoupá
, , aktualita
Pokud někdo čeká na splasknutí další kryptoměnové bubliny, přičemž v našem případě jde především o Ethereum, může čekat dál a zatím se dívat, jak hodnota Etherea prudce roste. Právě dnes poprvé prorazilo hranici 3000 USD. 
K oblíbeným
reklama
Ethereum se právě před měsícem poprvé podívalo nad hranici 2000 USD a už jen další měsíc mu trvalo, než překročilo mez 3000 USD, přičemž aktuálně se pohybuje těsně pod 3100 USD, a má tak hodnotu nad 66 tisíc Kč. 
 
 
Růst byl přitom Ethereu předpovídán, přičemž jeho vývoj už nezávisí tak moc na Bitcoinu jako dříve. Ostatně Bitcoin je aktuálně na hodnotě kolem 57 tisíc USD, kde byl poprvé již letos v únoru, kdežto Ethereum zatím vytrvale stoupá do nových výšin, kde ještě nikdy nebylo. 
 
To znamená, že opatření NVIDIE využívající omezovač výkonu těžby napříč celým spektrem grafických karet Ampere může opravdu přijít jako velice vítaná věc pro hráče. Stoupající hodnota Etherea by totiž mohla ještě více vyšponovat ceny grafických karet, i když reálné výdělky, respektive odměny za těžbu v ETH v poslední době výrazně klesají, jak se do sítě zapojují nové a nové kapacity. 
 
 
Ethereum tak zažívá dlouhý bull run už od začátku tohoto roku a můžeme jen hádat, kde se zastaví. Pokud nedojde k brzkému pádu a ani nepřijdou změny, které by přinesly konec klasické těžby, pak se zřejmě dočkáme toho, že vznikne obrovská poptávka po grafických kartách, které na trh přišly před polovinou května a NVIDIA zároveň nebude mít žádný problém s prodejem těžebních akcelerátorů CMP HX. Současně s tím samozřejmě i vzroste zájem o karty, na nichž dosud těžba nebyla tak výhodná, čili i o nové Radeony a kdo ví, možná se těžařům budou vyplácet i nové verze GeForce Ampere s omezovačem výkonu.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek