reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
27.3.2018, Jan Vítek, aktualita
Deník The Telegraph přinesl informaci, že zástupci Evropské Unie mají velké obavy z toho, jakou moc drží v rukou Google jako světově zdaleka největší vyhledávací engine. Hrozí tak rovnou tím, že by firmu přinutili se rozdělit.
ralfror (3) | 23.5.201815:28
Jn, Google má vážně velikou sílu... A je to vidět ve všem, na druhou stranu, se to pěkně dá využít například v PPC: https:­/­/www.mediaunit.cz­/ppc­-reklama­/ :D
Odpovědět0  0
honza1616 (3604) | 1.4.201815:27
a to máme jako začít používat Seznam vyhledávač a jiné české deriváty? si děláte prdel ?
Google drží svoje prvenství oprávněně, jeho vyhledávací algoritmy dokážou najít to co jiné vyhledávače ne, a hlavně vyhledávání funguje stejně na čekých webech stejně jako na zahraničních
už si nedokážu představit že bych otevřel seznam nebo jiný ryze český vyhledávač a hledal něco
Odpovědět0  0
coremar (425) | 27.3.201815:53
ach ta EU....některé věci chápu, ale občas mi zůstává rozum stát...­"máme strach tak jim preventivně budeme vrtat to byznysu, protože co kdyby ­(a taky nad tím získáme kontrolu a tím si můžeme nahrabat, protože provoz Experimentu s názvem EU je drahej, že jo­)­". Až udělají něco nezákonýho tak je mají pokutovat a ne se je snažit preventivně zlikvidovat, nehledě na to, že pochybuju, že na to mají pravomoc.
A už vůbec nehledě na to, že když konkurence googlu není schopná ve vyhledávači dávat relevantní výsledky na jasně daný slovo, tak je asi jasný, že se lidi na jejich konkurenci vyprdnou. Stačí porovnat výsledky co mi najde Bing s Googlem. Ještě tak seznam se dá dobře použít pro české věci. Zdá se mi, že tady ta paní dělá všechno proto aby to nejvíc schytali uživatelé.
Odpovědět6  2
namrmic (41) | 27.3.201820:52
Kdyby si raději EU posvítila na způsob zacházení s daty o občanech EU a způsobu jejich schromažďování.
Zneužívání dominantního postavení vidím v ­"nuceném­" souhlasu ke schromažování dat při používání běžných produktů. Někdo poznamená, tak je nepoužívejte, ale tyto velkofirmy skupují vlasní konkurenci pod nálepkou vylepšování vlastních služeb ­(většinou jde o kvalitní konkurenční nápady a patenty­) a tím se vlastně uživatelům zmenšuje možnost volby jiných produktů. Také systém Android prakticky nemá v cenové kategorii konkurenci a uživatelé ­"musí­" souhlasit se vším možným a ještě se plno věcí ani nedozví.
Mě zaráží fakt, že když si česká firma nakoupí reklamní prostor cílený na české uživatele v české republice, tak se to daní někde snad v Irsku velice pochybnou sazbou, podpořenou tamějšími vládními úlevami. V tomto případě ať odvádějí daně u nás, když je to obchodní záležitost našeho trhu.
Odpovědět3  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.