www.svethardware.cz
>
>
>

EU má v plánu zakázat použití anonymních peněženek pro kryptoměny

EU má v plánu zakázat použití anonymních peněženek pro kryptoměny
, , aktualita
Evropská komise včera odhalila nový návrh, dle nějž by bylo zakázáno použití anonymních peněženek pro kryptoměny. Oficiálně má komise v záměru tímto rozšířit pravidla nastavená proti praní špinavých peněz a financování terorismu. 
K oblíbeným
reklama
Návrh Evropské komise by tak měl postihnout právě ty, kteří vyloženě chtějí své kryptopeníze vlastnit v peněžence, již si nikdo nemůže spojit s konkrétní osobou. Je tak zřejmé, že k praní špinavých peněz či k jinému protiprávnímu jednání může docházet a my bychom k tomu mohli přidat třeba i placení autorům vyděračského malwaru, kteří obvykle požadují platbu v Bitcoinech či jiné kryptoměně právě kvůli možnosti dobře se chránit před vystopováním platby.
 
 
Tato zpráva přitom přichází jen krátce poté, co britská policie oznámila zabavení kryptoměn v hodnotě kolem 180 milionů liber. Je tu přímá spojitost s vyšetřováním 39leté ženy, která byla 24. června zatčena kvůli podezření z praní špinavých peněz a dle neoficiálních informací byla zabavená částka v Bitcoinech. A to samozřejmě není první a zřejmě ani poslední případ.
 
Evropská komise bude dle návrhu požadovat, aby byly převody financí v kryptoměnách jednoznačně identifikovatelné, což bude platit pro veškeré poskytovatele služeb spojených s kryptoměnami, jak můžeme označit třeba firmy Coinbase, Binance a jiné. To znamená, že záznamy o převodech prostředků budou muset nést konkrétně jméno odesílatele, jeho adresu a jednoznačné identifikační číslo, což může být i datum a místo narození. Na straně příjemce bude požadováno jméno a číslo účtu a to vše, pokud bude splněno, by pochopitelně velice usnadnilo práci policie, pro niž není stopování bitcoinových transakcí nemožné ani dnes, ale je pracné a obtížné.
 
A nutno dodat, že služby jako Coinbase už dnes po uživatelích vyžadují, aby se jednoznačně identifikovali pomocí dokladů i faktur či jiných dokumentů potvrzujících identitu i místo bydliště.
 
Tento návrh ale bude muset schválit ještě Evropský parlament a členské země unie, než se stane zákonem a takový proces může trvat přibližně dva roky. Otázka je, co by mohl znamenat skutečně v praxi, neboť nyní nám pro odeslání peněz z kryptopeněženky stačí prostě adresa jiné a těžko si lze představit, že se na tomto vlivem zákona něco ihned změní, zvláště když poskytovatelů je mnoho a ne všichni si budou dělat hlavu z evropského práva a pak tu jde i o služby, které se pregnantně nazývají "bitcoinové prádelny". To spíše až v případě "koncových bodů" v podobě směnáren na FIAT by mohly nastat problémy při přijímání plateb pro směnu a zaslání eur/korun či jiné měny do bankovního účtu.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek