www.svethardware.cz
>
>
>

EU prý připravuje pro Google pokutu 3 miliard eur

EU prý připravuje pro Google pokutu 3 miliard eur
, , aktualita
Evropská komise se dle zatím ještě neoficiálních informací chystá Google zasáhnout obří pokutou, a to 3 miliard eur. Jde přitom pouze o jeden z více případů, které komise aktuálně vede a v nichž Google figuruje.
K oblíbeným
reklama
Evropské komisi se dle všeho nelíbí, jakým způsobem Google využívá svůj dominantní vyhledávací engine, který dle ní je využíván k upřednostňování jeho vlastních služeb. To je právě předmětem probíraného případu, který by mohl vyústit ve třímiliardovou pokutu v eurech, což je zhruba 81 miliard korun.

Za touto věcí stojí také několik dalších nejmenovaných společností, které si právě u Evropské komise měly stěžovat na to, že Google předkládá uživatelům takové výsledky vyhledávání, kde jsou nejvýše umístěny odkazy na jeho vlastní služby. Google se už pokusil komisi vysvětlit svůj postoj, ale výsledkem má být hrozba pokuty, jež by byla bezpečně největší sankcí udělenou technologické společnosti. Dosud totiž "vede" Intel, který v roce 2009 dostal od Evropské komise pokutu 1,1 miliard eur. Google by pak zároveň musel zajistit, aby jeho služby nebyly ve výsledcích upřesňovány a ani tím by to pro něj nemuselo skončit.

Maximální možná výše pokuty, pokud vezmeme v úvahu další antimonopolní případy vedené proti Googlu, by mohla dosáhnout až 6,6 miliard eur. Více informací bychom se měli dozvědět ještě před prázdninami, kdy se mají odpovědní lidé k této věci oficiálně vyjádřit. Zatím Google odmítl tuto věc komentovat, ale jeho další krok by mohlo být napadnutí pokuty u Evropského soudu.

Zdroj: The Telegraph
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře