reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

EU rozdala pokuty za 111 mil. EUR za fixování online cen

, , aktualita
EU rozdala pokuty za 111 mil. EUR za fixování online cen
Evropská komise udělila čtyřem elektronickým firmám pokutu v souhrnné výši 111 milionů EUR za umělé udržování online cen. Mezi těmito provinilci najdeme společnosti Asus, Denon, Philips a Pioneer.
EU rozdala pokuty za 111 mil. EUR za fixování online cen
Máme zde další pokutu od Evropské komise pro technologické firmy. Tentokrát jde na rozdíl od Googlu, který dostal 4,3 miliardy EUR, o společnosti vyrábějící elektroniku a pokuty jsou o dva desítkové řády nižší. Jejich proviněním je to, že uměle udržovaly vyšší ceny svých produktů v online obchodech. Pokud se prodejce nepodvolil jejich nařízením a ceny nenechal na vyšších hodnotách, společnosti mu vyhrožovaly nejrůznějšími formami sankcí. Týkalo se to rovnou čtyř společností Asus, Denon & Marantz, Philips a Pioneer, které dohromady dostaly pokutu ve výši 111 milionů EUR.
 
Pokuta
 
zdroj: pxphere.com (public domain)
 
Výrobci tak navyšovali ceny např. u počítačů, kuchyňského náčiní, příslušenství a spousty dalších produktů, přičemž podle Margrethe Vestagerové, komisařky EU, takto měli činit v letech 2011 až 2015. Protože všechny čtyři společnosti spolupracovaly při vyšetřování, jejich výsledné pokuty byly zhruba o 40 až 50 % nižší (jinak by celková výše dosahovala až ke 200 milionům EUR). Konkrétní pokuty pak činí 63,5 mil. EUR pro Asus, 7,7 mil. EUR pro Denon, Philips pak zaplatí 29,8 mil. EUR a na Pioneer zbylo 10,2 mil. EUR.
 


reklama
reklama
reklama