www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA brzy uvede GeForce GTX 1080 Ti K|NGP|N s garantovaným přetaktováním

EVGA brzy uvede GeForce GTX 1080 Ti K|NGP|N s garantovaným přetaktováním
, , aktualita
Společnost EVGA brzy uvede speciální edici přetaktovatelných grafických karet GeForce GTX 1080 Ti K|NGP|N pojmenovaných podle známého overclockera. Výrobce garantuje možnost přetaktovat GPU o více než 0,5 GHz.
K oblíbeným
reklama
Známý overclocker K|NGP|N propůjčil své jméno speciální edici grafických karet EVGA GeForce GTX 1080 Ti K|NGP|N. U té výrobce garantuje možnost přetaktování GPU přes 2025 MHz. Připomeňme, že výchozí GTX 1080 Ti má takt 1480 MHz, resp. v boost režimu 1582 MHz. Využívá technologii iCX, má pozlacené PCB s vylepšených chlazením využívající mědi. Tři ventilátory se mohou otáčet nezávisle na sobě na základě konkrétních teplot jednotlivých částí grafické karty. Karta má totiž celkem 9 teplotních čidel.


EVGA GeForce GTX 1080 Ti KINGPIN


Takty lze upravovat pomocí aplikace EVGA Precision XOC, ta také umožňuje monitorovat teploty a další parametry. Dvouslotové chlazení dále umožňuje snadno použít karty i v SLI konfiguraci. Pro snazší práci s kabely karta využívá zalomených PCIe konektorů. Přesné datum uvedení na trh zatím nebylo zveřejněno, hovoří se však o červenci. Totéž se týká ceny.

Zdroj: evga.com
reklama
Nejnovější články
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře