www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA představuje SR-3 DARK pro nejvýkonnější desktopové Xeony

EVGA představuje SR-3 DARK pro nejvýkonnější desktopové Xeony
, , aktualita
Společnost EVGA představuje svou základní desku SR-3 DARK, která přichází vybavena čipovou sadou C622 a je určena pro ty nejvýkonnější desktopové procesory Intel, čili Xeony řady W. Co nabídne?
K oblíbeným
reklama
EVGA SR-3 DARK je tak určena zvláště pro XEON W-3175X s 28 jádry, jimž nabídne velice výkonné a vodou chlazení napájení s 23 fázemi. Zaujme také informace o tom, že EVGA použila 16vrstvé PCB pro propojení všech komponent a z pohledu na zaplněnou desku je celkem zřejmé, proč je tu tolik vrstev. 
 
- klikněte pro zvětšení -

EVGA SR-3 DARK tak navazuje na modely X299 DARK a Z390 DARK, ovšem jde pochopitelně o jinou a mnohem výkonnější platformu. Jedná se o desku formátu E-ATX PCBA, která má svých 24 napájecích fází rozdělených na 18 Vcore, 1 VSA, 1 VCCIO a 4 VDDR.
 
Výrobce se také chlubí tím, že kontakty v patici procesoru jsou velice pečlivě pozlaceny s využitím trojnásobného množství zlata než obvykle, díky čemuž slibuje nízký přechodový odpor v rámci použité patice. 
 
Použitý čipset C622 zde podporuje celkem deset SATA 6 Gbps včetně čtyř, které zajistí konektor mini-SAS. Kontroler podporuje NCQ, TRIM, hot-swap a RAID 0/1/5 i 10. Dále bude možné pomocí přepínačů deaktivovat jednotlivé sloty PCIe, a to především kvůli tomu, abychom tak mohli řešit případné problémy, aniž by bylo nutné z daných slotů fyzicky vytahovat nainstalované karty. 
 
Pro BIOS je tu rovnou trojice paměťových čipů, takže tu máme jeden hlavní BIOS a pak dvě zálohy. To ale znamená i tři různá nastavení a to třeba pro běžné použití a pak pro taktovací pokusy. Při ladění výkonu a jeho testování může posloužit také Slow Mode Switch, čili tlačítko, které ihned nastaví minimální násobič procesoru, aby jeho teplota i teplota VRM co nejdříve klesla. Pomohou nám také konektory ProbeIT, ke kterým můžeme připojit multimetr pro přesné sledování napětí. Nakonec můžeme zmínit Safeboot Button, po jehož stisku se systém restartuje a vstoupí do BIOSu s výchozím nastavením. 
 
EVGA SR-3 DARK je v předprodeji za 1800 USD.

Zdroj: TZ EVGA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů