www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA představuje SR-3 DARK pro nejvýkonnější desktopové Xeony

EVGA představuje SR-3 DARK pro nejvýkonnější desktopové Xeony
, , aktualita
Společnost EVGA představuje svou základní desku SR-3 DARK, která přichází vybavena čipovou sadou C622 a je určena pro ty nejvýkonnější desktopové procesory Intel, čili Xeony řady W. Co nabídne?
K oblíbeným
reklama
EVGA SR-3 DARK je tak určena zvláště pro XEON W-3175X s 28 jádry, jimž nabídne velice výkonné a vodou chlazení napájení s 23 fázemi. Zaujme také informace o tom, že EVGA použila 16vrstvé PCB pro propojení všech komponent a z pohledu na zaplněnou desku je celkem zřejmé, proč je tu tolik vrstev. 
 
- klikněte pro zvětšení -

EVGA SR-3 DARK tak navazuje na modely X299 DARK a Z390 DARK, ovšem jde pochopitelně o jinou a mnohem výkonnější platformu. Jedná se o desku formátu E-ATX PCBA, která má svých 24 napájecích fází rozdělených na 18 Vcore, 1 VSA, 1 VCCIO a 4 VDDR.
 
Výrobce se také chlubí tím, že kontakty v patici procesoru jsou velice pečlivě pozlaceny s využitím trojnásobného množství zlata než obvykle, díky čemuž slibuje nízký přechodový odpor v rámci použité patice. 
 
Použitý čipset C622 zde podporuje celkem deset SATA 6 Gbps včetně čtyř, které zajistí konektor mini-SAS. Kontroler podporuje NCQ, TRIM, hot-swap a RAID 0/1/5 i 10. Dále bude možné pomocí přepínačů deaktivovat jednotlivé sloty PCIe, a to především kvůli tomu, abychom tak mohli řešit případné problémy, aniž by bylo nutné z daných slotů fyzicky vytahovat nainstalované karty. 
 
Pro BIOS je tu rovnou trojice paměťových čipů, takže tu máme jeden hlavní BIOS a pak dvě zálohy. To ale znamená i tři různá nastavení a to třeba pro běžné použití a pak pro taktovací pokusy. Při ladění výkonu a jeho testování může posloužit také Slow Mode Switch, čili tlačítko, které ihned nastaví minimální násobič procesoru, aby jeho teplota i teplota VRM co nejdříve klesla. Pomohou nám také konektory ProbeIT, ke kterým můžeme připojit multimetr pro přesné sledování napětí. Nakonec můžeme zmínit Safeboot Button, po jehož stisku se systém restartuje a vstoupí do BIOSu s výchozím nastavením. 
 
EVGA SR-3 DARK je v předprodeji za 1800 USD.

Zdroj: TZ EVGA via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře