www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA RTX 3080 FTW3 ULTRA získala BIOS pro až 450W napájení

EVGA RTX 3080 FTW3 ULTRA získala BIOS pro až 450W napájení
, , aktualita
Pustit už téměř půl kilowatt energie do grafické karty dnes není díky firmám Asus a EVGA v podstatě žádný problém a s přicházející zimou se taková věc může hodit. Nyní jde o kartu EVGA RTX 3080 FTW3 ULTRA, která dostala takovou možnost.
K oblíbeným
reklama
EVGA RTX 3080 FTW3 ULTRA je vzduchem chlazený model zabírající celkem tři sloty, který se svými proporcemi nijak zvlášť neliší od jiných modelů. To by se dalo říci spíše o kartách RTX 3000 AORUS XTREME a MASTER od Gigabyte. 
 
 
Jde ale o kvalitní kartu, která dle svého výrobce snese až 450W limit, takže majitelé nyní dostanou díky novému volitelnému BIOSu možnost tento limit využít. O volitelný BIOS jde proto, že ten má za úkol zvyšovat právě limit spotřeby a pokud o to někdo nemá zájem, nemá ani důvod k aktualizaci. 
 
Ostatně karta EVGA RTX 3080 FTW3 ULTRA má už ve své výchozí podobě limit 400 W, což je už samo o sobě výrazné zvýšení oproti obvyklým 320 či 340 W a nyní máme možnost jej zvýšit o dalších 50 W. Pro přídavné napájení tu máme tři 8pinové konektory, takže už jen ty dokáží pokrýt oněch 450 W a vedle toho můžeme počítat ještě s dalšími 75 W ze slotu PCIe x16. 
 
Po aktualizaci BIOSu je možné si nový limit spotřeby ověřit třeba pomocí známé utility GPU-Z, přičemž EVGA důrazně doporučuje, abychom si zajistili i kvalitní chlazení celé sestavy a také abychom použili alespoň 850W zdroj s účinností 80 Plus Gold. Zároveň také uvádí, že negarantuje reálný výkonnostní přínos, čili nezaručuje, že díky vyššímu limitu dosáhneme i vyšších taktů a karta bude přitom stabilní. 
 
Pro aktualizaci si stačí ze stránek EVGA stáhnout příslušný soubor Update.exe, spustit jej a hlavně v průběhu aktualizace nevypínat PC. To tak s sebou vždy nese riziko v tom, že nám nějaký dobrák vytrhne ze sítě kabel, vyhodí pojistky, nebo se prostě přeruší dodávka energie a my skončíme s nefunkční kartou, ale právě pro tyto případy tu je na kvalitnějších modelech včetně tohoto i druhý BIOS sloužící pro výchozí nastavení a také jako záloha.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář