www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA SR-3 DARK: další deska pro výkonné Xeony W

EVGA SR-3 DARK: další deska pro výkonné Xeony W
, , aktualita
Intel plánuje rozšířit rodinu procesorů Xeon W pro patici LGA 3647, již aktuálně tvoří zatím jen jeden model. Není tak divu, že reagují i výrobci desek, protože můžeme očekávat, že levnější Xeony W přinesou vyšší zájem zákazníků. 
K oblíbeným
reklama
Po boku základních desek ASUS ROG Dominus Extreme a GIGABYTE C621 Aorus Xtreme se tak brzy objeví také EVGA SR-3 DARK, která se ukázala na Computexu. Založena bude samozřejmě na čipové sadě Intel C621 a patici LGA 3647 a to nejlepší, co do ní budeme moci nainstalovat, je už dlouho prodávaný Xeon W-3175X s 28 jádry. Jde zároveň o ten nejlepší procesor v nabídce Intelu, alespoň dle počtu jader.
 
 
V případě podobných desek tak jde spíše o prestiž, takže se moc nehledí na cenu. V tomto případě je klíčové zásobit procesorovou patici dostatkem energie, což ilustruje i výbava konektorů desky. Ty napájecí jsou na pravém okraji a krom 24pinového ATX tu máme další čtyři 8pinové, další 6pinový je dole v oblasti audia a pak to vypadá ještě na dva konektory SATA Power u horního okraje. Čipset a napájení desky máme schované pod velkým vodním blokem, díky čemuž si deska jinak vystačí s menšími pasivy. V tomto případě tak bude vodní chladič přímo nutnost. 
 
 
Portová výbava zadního I/O panelu se soustředí především na nabídku USB portů a také síťových RJ-45 a pak už tu jsou pouze audio konektory (10 kanálů) a jedno tlačítko, nejspíše pro reset BIOSu. Dva ze tří RJ-45 patří 10Gb/s Ethernetu a zbylý je určený pro 1Gb/s síť. 
 
 
Nezapomnělo se samozřejmě ani na sloty M.2, a to dva pro karty dlouhé až 110 mm, dále to jsou dva porty U.2 plus šest SATA 6 Gb/s a celkem šest PCIe 3.0 x16. Díky pohledu na opačnou stranu desky můžeme určit, že čtyři z nich nejspíše budou moci fungovat v režimu x16 (samozřejmě ne nutně všechny najednou) a třetí a pátý odshora mohou využít jen 8 linek. 
 
Můžeme očekávat, že EVGA SR-3 DARK bude k dispozici za cca 2000 dolarů. Na trh přijde ještě letos, ale není jasné kdy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek