www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA SR-3 DARK: další deska pro výkonné Xeony W

EVGA SR-3 DARK: další deska pro výkonné Xeony W
, , aktualita
Intel plánuje rozšířit rodinu procesorů Xeon W pro patici LGA 3647, již aktuálně tvoří zatím jen jeden model. Není tak divu, že reagují i výrobci desek, protože můžeme očekávat, že levnější Xeony W přinesou vyšší zájem zákazníků. 
K oblíbeným
reklama
Po boku základních desek ASUS ROG Dominus Extreme a GIGABYTE C621 Aorus Xtreme se tak brzy objeví také EVGA SR-3 DARK, která se ukázala na Computexu. Založena bude samozřejmě na čipové sadě Intel C621 a patici LGA 3647 a to nejlepší, co do ní budeme moci nainstalovat, je už dlouho prodávaný Xeon W-3175X s 28 jádry. Jde zároveň o ten nejlepší procesor v nabídce Intelu, alespoň dle počtu jader.
 
 
V případě podobných desek tak jde spíše o prestiž, takže se moc nehledí na cenu. V tomto případě je klíčové zásobit procesorovou patici dostatkem energie, což ilustruje i výbava konektorů desky. Ty napájecí jsou na pravém okraji a krom 24pinového ATX tu máme další čtyři 8pinové, další 6pinový je dole v oblasti audia a pak to vypadá ještě na dva konektory SATA Power u horního okraje. Čipset a napájení desky máme schované pod velkým vodním blokem, díky čemuž si deska jinak vystačí s menšími pasivy. V tomto případě tak bude vodní chladič přímo nutnost. 
 
 
Portová výbava zadního I/O panelu se soustředí především na nabídku USB portů a také síťových RJ-45 a pak už tu jsou pouze audio konektory (10 kanálů) a jedno tlačítko, nejspíše pro reset BIOSu. Dva ze tří RJ-45 patří 10Gb/s Ethernetu a zbylý je určený pro 1Gb/s síť. 
 
 
Nezapomnělo se samozřejmě ani na sloty M.2, a to dva pro karty dlouhé až 110 mm, dále to jsou dva porty U.2 plus šest SATA 6 Gb/s a celkem šest PCIe 3.0 x16. Díky pohledu na opačnou stranu desky můžeme určit, že čtyři z nich nejspíše budou moci fungovat v režimu x16 (samozřejmě ne nutně všechny najednou) a třetí a pátý odshora mohou využít jen 8 linek. 
 
Můžeme očekávat, že EVGA SR-3 DARK bude k dispozici za cca 2000 dolarů. Na trh přijde ještě letos, ale není jasné kdy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře