www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA SR-3 DARK: další deska pro výkonné Xeony W

EVGA SR-3 DARK: další deska pro výkonné Xeony W
, , aktualita
Intel plánuje rozšířit rodinu procesorů Xeon W pro patici LGA 3647, již aktuálně tvoří zatím jen jeden model. Není tak divu, že reagují i výrobci desek, protože můžeme očekávat, že levnější Xeony W přinesou vyšší zájem zákazníků. 
K oblíbeným
reklama
Po boku základních desek ASUS ROG Dominus Extreme a GIGABYTE C621 Aorus Xtreme se tak brzy objeví také EVGA SR-3 DARK, která se ukázala na Computexu. Založena bude samozřejmě na čipové sadě Intel C621 a patici LGA 3647 a to nejlepší, co do ní budeme moci nainstalovat, je už dlouho prodávaný Xeon W-3175X s 28 jádry. Jde zároveň o ten nejlepší procesor v nabídce Intelu, alespoň dle počtu jader.
 
 
V případě podobných desek tak jde spíše o prestiž, takže se moc nehledí na cenu. V tomto případě je klíčové zásobit procesorovou patici dostatkem energie, což ilustruje i výbava konektorů desky. Ty napájecí jsou na pravém okraji a krom 24pinového ATX tu máme další čtyři 8pinové, další 6pinový je dole v oblasti audia a pak to vypadá ještě na dva konektory SATA Power u horního okraje. Čipset a napájení desky máme schované pod velkým vodním blokem, díky čemuž si deska jinak vystačí s menšími pasivy. V tomto případě tak bude vodní chladič přímo nutnost. 
 
 
Portová výbava zadního I/O panelu se soustředí především na nabídku USB portů a také síťových RJ-45 a pak už tu jsou pouze audio konektory (10 kanálů) a jedno tlačítko, nejspíše pro reset BIOSu. Dva ze tří RJ-45 patří 10Gb/s Ethernetu a zbylý je určený pro 1Gb/s síť. 
 
 
Nezapomnělo se samozřejmě ani na sloty M.2, a to dva pro karty dlouhé až 110 mm, dále to jsou dva porty U.2 plus šest SATA 6 Gb/s a celkem šest PCIe 3.0 x16. Díky pohledu na opačnou stranu desky můžeme určit, že čtyři z nich nejspíše budou moci fungovat v režimu x16 (samozřejmě ne nutně všechny najednou) a třetí a pátý odshora mohou využít jen 8 linek. 
 
Můžeme očekávat, že EVGA SR-3 DARK bude k dispozici za cca 2000 dolarů. Na trh přijde ještě letos, ale není jasné kdy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek