www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA SR-3 DARK: další deska pro výkonné Xeony W

EVGA SR-3 DARK: další deska pro výkonné Xeony W
, , aktualita
Intel plánuje rozšířit rodinu procesorů Xeon W pro patici LGA 3647, již aktuálně tvoří zatím jen jeden model. Není tak divu, že reagují i výrobci desek, protože můžeme očekávat, že levnější Xeony W přinesou vyšší zájem zákazníků. 
K oblíbeným
reklama
Po boku základních desek ASUS ROG Dominus Extreme a GIGABYTE C621 Aorus Xtreme se tak brzy objeví také EVGA SR-3 DARK, která se ukázala na Computexu. Založena bude samozřejmě na čipové sadě Intel C621 a patici LGA 3647 a to nejlepší, co do ní budeme moci nainstalovat, je už dlouho prodávaný Xeon W-3175X s 28 jádry. Jde zároveň o ten nejlepší procesor v nabídce Intelu, alespoň dle počtu jader.
 
 
V případě podobných desek tak jde spíše o prestiž, takže se moc nehledí na cenu. V tomto případě je klíčové zásobit procesorovou patici dostatkem energie, což ilustruje i výbava konektorů desky. Ty napájecí jsou na pravém okraji a krom 24pinového ATX tu máme další čtyři 8pinové, další 6pinový je dole v oblasti audia a pak to vypadá ještě na dva konektory SATA Power u horního okraje. Čipset a napájení desky máme schované pod velkým vodním blokem, díky čemuž si deska jinak vystačí s menšími pasivy. V tomto případě tak bude vodní chladič přímo nutnost. 
 
 
Portová výbava zadního I/O panelu se soustředí především na nabídku USB portů a také síťových RJ-45 a pak už tu jsou pouze audio konektory (10 kanálů) a jedno tlačítko, nejspíše pro reset BIOSu. Dva ze tří RJ-45 patří 10Gb/s Ethernetu a zbylý je určený pro 1Gb/s síť. 
 
 
Nezapomnělo se samozřejmě ani na sloty M.2, a to dva pro karty dlouhé až 110 mm, dále to jsou dva porty U.2 plus šest SATA 6 Gb/s a celkem šest PCIe 3.0 x16. Díky pohledu na opačnou stranu desky můžeme určit, že čtyři z nich nejspíše budou moci fungovat v režimu x16 (samozřejmě ne nutně všechny najednou) a třetí a pátý odshora mohou využít jen 8 linek. 
 
Můžeme očekávat, že EVGA SR-3 DARK bude k dispozici za cca 2000 dolarů. Na trh přijde ještě letos, ale není jasné kdy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů