www.svethardware.cz
>
>

Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější

Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
, , aktualita
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
K oblíbeným
reklama
Ani end-to-end šifrování nemusí někdy stačit. Evropská komise totiž v únoru vydala nové stanovisko a doporučení všem svým členům, aby při komunikaci přestali používat komunikátory, jako jsou Facebook Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage. I když poslední dvě zmíněné aplikace mají end-to-end šifrování, ani to nestačí k tomu, aby EK tyto aplikace mohla doporučit k používání (nepovažuje je tedy za dostatečně důvěryhodné). Nyní doporučuje používat pro komunikaci aplikaci Signal.
 
Signal logo
 
I ta využívá end-to-end šifrování, nicméně na rozdíl od výše zmíněných je open-source, takže se každý může podívat na to, co přesně aplikace vlastně dělá, jak funguje a zda zde opravdu nejsou nějaká zadní vrátka. Vedle toho dle komisařů přináší i inovativní protokol end-to-end šifrování, což je dalším důvodem pro to, aby byla doporučena místo dosud používaných komunikátorů. WhatsApp je sice založen na stejném protokolu jako Signal, ale není open-source. Signal je vyvíjen od roku 2013 a jeho primárním cílem je právě zajistit co nejvyšší soukromí a bezpečnost. Podporuje ho i organizace zakladatele WhatsAppu, Briana Actona, který z WhatsAppu odešel poté, co jej převzal Facebook.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář