www.svethardware.cz
>
>

Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější

Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
, , aktualita
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
K oblíbeným
reklama
Ani end-to-end šifrování nemusí někdy stačit. Evropská komise totiž v únoru vydala nové stanovisko a doporučení všem svým členům, aby při komunikaci přestali používat komunikátory, jako jsou Facebook Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage. I když poslední dvě zmíněné aplikace mají end-to-end šifrování, ani to nestačí k tomu, aby EK tyto aplikace mohla doporučit k používání (nepovažuje je tedy za dostatečně důvěryhodné). Nyní doporučuje používat pro komunikaci aplikaci Signal.
 
Signal logo
 
I ta využívá end-to-end šifrování, nicméně na rozdíl od výše zmíněných je open-source, takže se každý může podívat na to, co přesně aplikace vlastně dělá, jak funguje a zda zde opravdu nejsou nějaká zadní vrátka. Vedle toho dle komisařů přináší i inovativní protokol end-to-end šifrování, což je dalším důvodem pro to, aby byla doporučena místo dosud používaných komunikátorů. WhatsApp je sice založen na stejném protokolu jako Signal, ale není open-source. Signal je vyvíjen od roku 2013 a jeho primárním cílem je právě zajistit co nejvyšší soukromí a bezpečnost. Podporuje ho i organizace zakladatele WhatsAppu, Briana Actona, který z WhatsAppu odešel poté, co jej převzal Facebook.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář