www.svethardware.cz
>
>
>
>

Evropská komise se teprve podívá na akvizici Armu NVIDIÍ a to může být fatální

Evropská komise se teprve podívá na akvizici Armu NVIDIÍ a to může být fatální
, , aktualita
Evropská komise se chystá teprve začít zkoumat akvizici firmy Arm, o kterou má zájem NVIDIA. Jde o velice důležitý obchod, který může změnit svět IT a nyní se dozvídáme, že EK jej může i překazit, pokud bude šetření trvat příliš dlouho. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA chce koupit Arm nyní vlastněný firmou Softbank za cca 40 miliard dolarů, přičemž dosud se mluvilo především o tom, že se tato akce nemusí zamlouvat samotným Britům. Jde ovšem i o regulační úřady jiných zemí včetně těch v Evropské unii, čili NVIDIA bude potřebovat i svolení Evropské komise (EK) a ta akvizici ještě nezačala zkoumat. A pokud jí to bude trvat příliš dlouho, Arm bude možná dle The Telegraph donucen zvážit IPO, čili vstup na burzovní trh spojený s primární veřejnou nabídkou akcií. 
 
 
Evropská komise včetně svých regulátorů má právě dnes letní přestávku, takže v průběhu příštího měsíce zcela jistě nezačne na přezkoumání akvizice pracovat. Dosud přitom ani nemohla, neboť sama NVIDIA zatím nedodala potřebné podklady, takže nejdříve se na této věci začne pracovat v září. 
 
NVIDIA přitom má o Arm velký zájem a na druhé straně Softbank je také motivována k prodeji, čímž se chce stát velkým akcionářem v nově vytvořené gigantické společnosti a také předejít nechtěnému kroku, a sice vypuštění samotného Armu na burzu. A v neposlední řadě má prý i jeho management zájem stát se součástí NVIDIE. 
 
Čili všechny přímo zúčastněné strany by rády spolupracovaly v rámci jedné firmy, ale na to se dosud moc příznivě netvářili právě Britové, zatímco názor regulátorů v EK neznáme. O ten zde ale ani moc nejde, jako spíše o to, že jejich zkoumání bude trvat alespoň šest měsíců a může celou akvizici ohrozit. Vzhledem k tomu je tak podivné, že NVIDIA sama si s poskytnutím příslušných dokumentů nepospíšila. 
 
Pokud tedy EK dostane hned na začátku září podklady a celý případ ihned otevře, mohla by své závěry publikovat na začátku března 2022. To je ale pro NVIDII ten nejlepší možný scénář a dle Jonathana Brantona ze specializované právní firmy je pravděpodobné, že zkoumání bude trvat déle. Pokud bude EK rozhodovat dlouho, nakonec může být Softbank dotlačen k IPO. 
 
EK tak může být až poslední, která přinese rozhodnutí vedle regulačních orgánů Velké Británie, USA, Japonska a Číny, jejichž souhlas NVIDIA potřebuje.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho Vzorky získané roverem Perseverance naznačují, že voda byla na Marsu velmi dlouho
Vědci z NASA zkoumající planetu Mars postupně přicházejí na nové informace o historii tohoto vesmírného tělesa. Momentálně jim se sběrem dat z rudé planety pomáhá rover Perseverance, který NASA vyslala k Marsu v létě minulého roku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí
Steve Wozniak se rozhodl, že je na čase přispět k čistšímu prostředí naší planety, ovšem zaměřil se poněkud výš než ostatní, a to na její oběžnou dráhu. Jde tedy o vesmírné smetí, které neohrožuje ani tak planetu jako spíše naši civilizaci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing? Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing?
Dobře víme, že Far Cry 6 bude na nejvyšší detaily ve 4K a s ray tracingem velice náročná hra, neboť požadavek v případě grafické karty zní Radeon RX 6800 či GeForce RTX 3080, a to pro jen 30 FPS. Bude to ale lepší s technologií FSR?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky
Kdysi jsme si mohli myslet, že v této době už budeme mít na výběr z bohaté nabídky OLED monitorů, abychom se mohli těšit z jejich obrovského kontrastu, kvality barevného podání a nemuseli řešit problémy spojené s podsvícením. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Windows 11 zřejmě budou ukazovat více tipů Windows 11 zřejmě budou ukazovat více tipů
Rok po vypuštění systému Windows 10 byl poznamenán i tím, jak Microsoft nejdříve lákal, pak přesvědčoval a pak se snažil i obelstít uživatele starších systémů ve snaze vnutit jim nové desítky. A jak chce oslovovat lidi v nových Windows 11?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře