www.svethardware.cz
>
>
>
>

Evropské ceny procesorů Ryzen dle španělského serveru

Evropské ceny procesorů Ryzen dle španělského serveru
, , aktualita
Procesory Ryzen od společnosti AMD jsou ještě před svým vypuštěním na trh pomalu zbavovány tajemství a asi to největší, které ještě zbývá, se týká jejich cen. Španělský server El Chapuzas tvrdí, že zná evropské ceny těch nejlepších kusů.reklama
Nedávno jsme se podívali na to, jaká má být sestava procesorů Ryzen od AMD, která však ne nutně dorazí najednou. Lisa Su už před delší dobou uvedla, že nejdříve se mají dostat na trh ty nejvýkonnější kusy, a právě tomu by odpovídalo to, že španělský hardwarový server předkládá ceny modelů 1800X, 1700X a 1700.

Když budeme předpokládat, že modely označené jako PRO budou určeny OEM zákazníkům, tak tu máme maloobchodní ceny všech připravovaných 8C/16T procesorů Ryzen. Ty mají soupeřit s konkurenčními Core i7-6900K až Core i7-7700. Takže jaké jsou ony uváděné ceny?

Procesor 1800X má přijít na 599,99 eur, 1700X na 469,99 eur a 1700 na 389,95 eur, což je v přepočtu aktuálně 16.200 Kč, 12.700 Kč a 10.500 Kč. Nutno říci, že konkurenční Intel Core i7-6900K přijde na cca 31.500 Kč, Core i7-6800K na 13.000 Kč, Core i7-7700K na 10.300 Kč a Core i7-7700 stojí 9.200 Kč. Znamenalo by to, že v naprostém hi-endu by AMD bylo nesrovnatelně levnější, ale čím slabší procesory, tím se cena mezi Kaby Lake a Ryzen smazává. To samozřejmě za předpokladu, že si El Chapuzas tyto částky nevycucal z prstu.

Za zmínku stojí také uvedené takty u zmíněných procesorů, které mají být základní, čili ne turbo. Pro 1800X má platit 4 GHz, 1700X je taktovaný na 3,8 GHz a 1700 na 3,7 GHz, což vypadá velice dobře, ale opět to nelze brát jako danou věc. Dle dosavadních údajů půjde spíše opravdu o nejvyšší (turbo) frekvence.

Uvedené ceny však vypadají celkem uvěřitelně, když zatím nebudeme posuzovat to, jakému Intelu se má který Ryzen postavit. Však pod osmijádrovými Ryzen jsou ještě dva šestijádrové a čtyři čtyřjádrové, takže celkově šest procesorů, které se dle těchto cen musí vejít do hladiny několika až deseti tisíc korun, což vypadá přiměřeně. Nesmíme také zapomínat na to, že všechny Ryzen budou odemčené (otázka však je, jakou roli má přípona X). Čili asi málokdo si bude chtít pořizovat ten nejlepší model dané řady a pokud půjde třeba nejslabší šestijádrové CPU dobře taktovat (alespoň na úroveň toho lepšího šestijádra), což platí samozřejmě i pro čtyřjádra, mohli bychom snadno ušetřit.

Když se z dostupných údajů pokusíme interpolovat ostatní ceny, pak by šlo odhadnout ceny obou šestijáder mezi 7500 a 9000 Kč a čtyřjádra by se mohla vejít mezi 3500 a 6000 Kč.

Zdroj: El Chapuzas
reklama
Nejnovější články
Humanoidní robot Toyota T-HR3 se hýbe podle člověka, cvičí i tai-či Humanoidní robot Toyota T-HR3 se hýbe podle člověka, cvičí i tai-či
Toyota vyvinula už třetí generaci humanoidního robota T-HR3. Nová verze přes Master Maneuvering System poslouchá povely člověka a velmi dobře je kopíruje. I díky systému Torque Servo Module umí stát např. na jedné noze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a nemá ráda aplikace, které podporují šifrování datových přenosů. Ty se pak totiž obtížně šmírují. Po WhatsAppu tak nyní končí další komunikační platforma Skype.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak
Electronic Arts zatím ve hře Star Wars Battlefront II deaktivovali systém mikrotransakcí, který byl zvláště minulý týden hlasitě kritizován a dalo by se říci, že hráčům už došla trpělivost. Dle jistého analytika však byla tato kritika nezasloužená. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První známý mezihvězdný návštěvník je poněkud podivný První známý mezihvězdný návštěvník je poněkud podivný
Už dvakrát jsme se podívali na to, co astronomové zjistili o objektu 1I/2017 U1 ‘Oumuamua, prvním známém tělese, které prokazatelně nepochází ze Sluneční soustavy. Nyní už tu konečně máme podrobnější informace. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition
Studio Beamdog nespalo a po klasických RPG jako Baldur’s Gate, Planescape Torment a Icewind Dale si připravilo technicky vylepšenou a modernizovanou verzi už novějšího RPG, a to Neverwinter Nights Enhanced Edition.
Včera, aktualita, Jan Vítek