www.svethardware.cz
>
>

Evropské CPU SiPearl Rhea přinese 72 jader ARM

Evropské CPU SiPearl Rhea přinese 72 jader ARM
, , aktualita
European Processor Initiative chystá nový procesor pro exascale éru. Nyní se objevily díky Twitteru francouzské političky Alexandry Dublanche nové informace. Víme např. že procesor bude mít 72 jader ARM.
K oblíbeným
reklama
V dubnu letošního roku vyšlo najevo, že společnost SiPearl (projekt od European Processor Initiative) připravuje nový procesor Rhea pro HPC systémy. Tehdy jsme se dozvěděli, že má využít nové platformy ARM Neoverse (Zeus). Nyní se na Twitteru francouzské političky Alexandry Dublanche se objevilo pár fotografií k projektu, které zároveň prozrazují zajímavé informace o připravovaném procesoru pro exascale éru. Ten by měl konkurovat např. procesorům Amazon Graviton 2 nebo Ampere Altra.
 
SiPearl Rhea CPU
 
Najdeme zde rovnou 72 jader a 68 bloků L3 cache. Zároveň tu mají být čtyři moduly s přístupem do pamětí HBM2E a 4 až 6 řadičů pamětí DDR5, tedy hybridní systém pamětí. Zatím není jasné, jaký bude použit výrobní proces. Hovoří se o TSMC N7, nicméně dříve se zmiňoval také TSMC N6 s využitím EUV. Procesor SiPearl Rhea by se měl objevit patrně někdy během roku 2021. Nejspíše v roce 2022 nebo 2023 se objeví ještě výkonnější varianta Cronos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře