Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
1.2.2019, Jan Vítek, aktualita
Kvantové počítače se běžně označují také za hrozbu pro klasické šifrovací technologie a je pravda, že ty s největší pravděpodobností budeme muset už v dohledné době opustit. Jakou ale pro ně máme náhradu? 
mrmysak (95) | 1.2.201917:24
No řekl bych ze kvantove pocitace jsou spise vhodne proi simulace které ­"mají uhadnouti­" výsledek nejakeho tezko IO popsatelného jevu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
drk22 (581) | 1.2.201917:13
Existuje už nějaká skutečná praktická ukázka, kde kvantový počítač prolomil šifrování, které by jinak zabralo staletí, nebo je to pořád jen v teoretické rovině?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
kokyn1 (93) | 1.2.201918:58
to je v celku jedno, je dobré na to být připraven zejména ve veřejné sféře. I když hacker vyzbrojený kvantovým počítačem asi jen tak nebude... přeci jen ne všichni máme doma v pokojíčku kryogenickou laborku :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
drk22 (581) | 1.2.201921:33
Nejde mi ho hackera, ten spíš bude hledat jinou cestu jak se dostat k heslu. Ale existuje vůbec nějaké řešení co to umí, třeba ve státní sféře? Protože ty články co jsem o tom dřívě četl žádnou použitelnou aplikaci neuvádali, vše bylo vždy jen v teoretické rovině a podle toho co jsem pochopil tak jen naprogramovat takové zařízení není až tak jednoduché.. Ono i to jak by to mělo fungovat je pro mně záhadou, protože každá interakce na s částicemi kvantové úrovni by přece měla vést ke kolapsu do ze všech možných řešení do jednoho jediného.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
mrmysak (95) | 2.2.201917:02
V CR ve statni sfere hacker pracuje s kavou, bonboniérou a usmevem a zakomplexovana statni tloustnouci urednice mu to vykeca za deset minut.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
wrah666 (6135) | 2.2.201910:53
Ono úplně stačí, že AŽ to půjde, tak různí jedinci ­(spíš tajné služby­) prostě jen otevřou archiv a dešifrují co mají uložené. Předpokládejte ­(a je to spíš jistota, než přředpoklad­), že mají uložené obrovské spousty dat. Států, podniků, ­"zajímavých­" osob. Ano, vše to je chráněno VPN a dalším šifrováním, ale to najednou zmizí. Nastane totální coming out, na světě nebude existovat jediné tajemství. Ke všemu, co se stalo za posledních X let se alespoň někdo dostane. Po pár měsících, kdy budou dešifranti jen filtrovat porno, nastane boží dopuštění.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
namrmic (41) | 2.2.201917:45
Jeden hacker jako osoba nebude mít v obýváku q­-PC, ale pravděpodobnost že ho budou mít tajné a výzvědné služby mnoha států, rok od roku roste!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
mrmysak (95) | 2.2.201918:29
Ja mam za to ze na Vase ­"bubaky­" bude fungovat Xanax ci jina inhibicni antipresiva
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
wrah666 (6135) | 2.2.201919:09
Nerad vám kazím legraci, ale příchod kvantových počítaččů je poměrně jistý. A že pak veškeré současné šifrování padne vám potvrdí kterýkoliv odborník.
A že si například tajné služby preventivně schovávají vešekrá data, ke kterým se lze dostat je fakt. Protože jistota je jistota a nikdy neví, co z toho za nějakou dopbu bude Ai schopná vytáhnout, nebo alespoň se na tom učit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
drk22 (581) | 3.2.201913:01
To je právě to ­"poměrně jistý­" už je desítky let. Ale funkční aplikaci aby člověk pohledal.
Na wiki se například místo odkazu na něco použitelného dočteme:
"Pokud jde o možnost realizace kvantového počítače využitelného k lámání současných šifer s veřejnými klíči ­(například RSA s 2048 bity­), panuje velká skepse. ­"
"Přestože se již objevují komerční zařízení určená na specifické úlohy,­[3­] stále panují pochybnosti, zda v tomto případě jde o kvantový výpočet,­[4­]­[5­] a nejde o obyčejný analogový počítač,­[6­] kde rychlost nebude taková.­[7­] Klasické výpočty nemusejí být tak nevýhodné jak se předpokládalo.­"
"Je třeba podotknout, že k realizaci Shorova algoritmu je potřeba řádově statisíce až miliony v zásadě provázaných qubitů, což je nesrovnatelné i se stovkou qubitů počítačů D­-Wave. Miliony qubitů jsou potřebné zejména proto, že kvantový počítač tráví drtivou většinu času opravami chyb. Navíc pro realizaci je třeba velké množství kvantových hradel­[14­] či detektorů.­[15­] Například pro faktorizaci 4096­-bitového čísla je třeba 4 947 802 324 992 hradel.­"
atd. Závěr je takový že na nějaké luštění klíčů zapoměňte...
A to aby si nějaká mocnost shromaždďovala všechna data z internetu, to snad ani nemá cenu komentovat to je prostě nerealizovatelný nesmysl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.