reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Facebook nabádá ke kontrole nastavení vašeho soukromí

, , aktualita
Facebook nabádá ke kontrole nastavení vašeho soukromí
Facebooku bylo dlouho vyčítáno nesrozumitelné nastavení soukromí, které v hodně případech vyústilo ve sdílení nechtěných informací. Tomu by ale mohl zamezit modrý dinosaurus, který vás provede nastavením soukromí.
Facebook nabádá ke kontrole nastavení vašeho soukromí
Pokud na vás v nejbližších dnech při brouzdání na Facebooku vyskočí okno s modrým dinosaurem, nelekejte se. Je to jenom nová iniciativa vývojářů této sociální sítě, která má vést k lepší kontrole vašeho soukromí.

Pokud jste zatím toto vyskakovací okno ještě neviděli, přijde na vás řada v nejbližších týdnech, stejně jako na všechny ostatní uživatele sociální sítě. V podstatě nejde o nic složitého ani časově náročného - celý proces zabere maximálně několik minut.

Průvodce vás provede základním nastavením, tedy kdo může vidět vaše příspěvky, které aplikace mají k vašemu účtu přístup a kdo uvidí vaše údaje na profilu.

Tato funkce byla poprvé zaznamenána v březnu letošního roku, kdy Facebook prováděl test funkcionality na malé skupině uživatelů. Mnozí z vás jistě zaznamenají fakt, že průvodce s vámi neprojde kompletně všechny sekce nastavení, což v praxi znamená, že konkrétní specifická nastavení stále budete muset případně provést sami.

Pokud se nemůžete dočkat a chcete průvodce spustit již nyní, stačí kliknout na ikonku zámku a zvolit hned první možnost - „Privacy Checkup“.

Zdroj: TheVerge
reklama
reklama
reklama