www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Facebook nabádá ke kontrole nastavení vašeho soukromí

Facebook nabádá ke kontrole nastavení vašeho soukromí
, , aktualita
Facebooku bylo dlouho vyčítáno nesrozumitelné nastavení soukromí, které v hodně případech vyústilo ve sdílení nechtěných informací. Tomu by ale mohl zamezit modrý dinosaurus, který vás provede nastavením soukromí.
K oblíbeným
reklama
Pokud na vás v nejbližších dnech při brouzdání na Facebooku vyskočí okno s modrým dinosaurem, nelekejte se. Je to jenom nová iniciativa vývojářů této sociální sítě, která má vést k lepší kontrole vašeho soukromí.

Pokud jste zatím toto vyskakovací okno ještě neviděli, přijde na vás řada v nejbližších týdnech, stejně jako na všechny ostatní uživatele sociální sítě. V podstatě nejde o nic složitého ani časově náročného - celý proces zabere maximálně několik minut.

Průvodce vás provede základním nastavením, tedy kdo může vidět vaše příspěvky, které aplikace mají k vašemu účtu přístup a kdo uvidí vaše údaje na profilu.

Tato funkce byla poprvé zaznamenána v březnu letošního roku, kdy Facebook prováděl test funkcionality na malé skupině uživatelů. Mnozí z vás jistě zaznamenají fakt, že průvodce s vámi neprojde kompletně všechny sekce nastavení, což v praxi znamená, že konkrétní specifická nastavení stále budete muset případně provést sami.

Pokud se nemůžete dočkat a chcete průvodce spustit již nyní, stačí kliknout na ikonku zámku a zvolit hned první možnost - „Privacy Checkup“.

Zdroj: TheVerge
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře