Facebook zkusí zobrazovat reklamy ve VR hrách, a to placených

Facebook zkusí zobrazovat reklamy ve VR hrách, a to placených
, , aktualita
Společnost Facebook zkusí zobrazovat reklamy ve hrách pro virtuální realitu, a to přitom nepůjde o žádné zdarma šířené hříčky, ale tituly, které si uživatelé kupují. Za něco podobného přitom dostala od zákazníků přes prsty firma EA. 
K oblíbeným
reklama
Od Facebooku se takovéto snahy dají očekávat, přeci jen jde o firmu, která má svůj byznys založený na reklamě a co se týče platformy Oculus, tu už dávno nemůžeme pokládat za čistě herní. Určitě pak ne od té doby, co její využití Facebook podmínil zřízením a využitím účtu pro své služby.
 
Ostatně právě i to vyvolalo negativní ohlasy a reakce spojené zvláště s tím, že Facebook nám může účet kdykoliv a bez řádného vysvětlení zablokovat či rovnou zrušit. Dovolání je přitom obtížné a s nejistým výsledkem, když se uživatel mnohdy ani nedozví, co vůbec provedl v rozporu z pravidly. 
 
 
Nyní tak pro majitele headsetů Oculus přichází další hořká pilulka, a sice zatím zkušební integrace reklam přímo do her, a to placených titulů. Začne se přitom s titulem Blaston od Resolution Games, který je sice k dispozici za 10 dolarů a ne cenu AAA her, nicméně to nic nemění na tom, že jde o placenou hru a v takové hráči neočekávají reklamy. 
 
Názor veřejnosti na reklamy v placených hrách už okusila i firma Electronic Arts, která se rozhodla nevybíravým způsobem zobrazovat reklamy ve hře UFC 4. Ty se začaly objevovat jen měsíc po jejím vypuštění na trh a EA se za to později omluvila. Ovšem v jejím případě šlo o reklamy, které zastínily téměř celou obrazovku, a to v 60dolarovém AAA titulu. V porovnání s tím startuje Facebook jen zlehka a především to vypadá, že reklamy budou v podobě virtuálních plakátů či bannerů, jichž si prostě nemusíme všímat.
 
Ale je to teprve začátek a my se dozvídáme, že po titulu Blaston budou následovat i jiné hry a Facebook bude mezitím sledovat zpětnou vazbu hráčů. Dle vlastních slov chce dát vývojářům další možnost jak ve hrách vydělávat a cílem je prý také vytvořit udržitelnou platformu, v jejímž rámci bude i hardware dostupnější širším masám uživatelů. 
 
Právě to ostatně byl očividný cíl Facebooku už od té doby, co koupil Oculus. VR headsety jsou a stále budou spíše dražší hardware, a Facebooku jde a vždy šlo o vytvoření co nejširší uživatelské základny, takže přirozeně hledá cesty, k tomu, jak hardware pro VR učinit přístupnějším. 
 
Zdroj: Facebook


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář