Facebook zpřístupňuje server pro umělou inteligenci

Facebook zpřístupňuje server pro umělou inteligenci
, , aktualita
Boom v oblasti umělé inteligence pokračuje, a to nejen ze strany softwarové. Facebook nedávno představil svůj hardware pro umělou inteligenci, jehož návrh je volně přístupný pro jakékoli zájemce.
K oblíbeným
reklama
Spousta velkých společností, jako jsou Google, Microsoft i Facebook, se v současné době zabývají vývojem umělé inteligence, která bude schopna tzv. strojového učení. K tomu však není potřeba jen softwaru, ale je důležité se zaměřit také na hardwarovou stránku, Facebook proto vylepšil servery Big Sur a návrhy poskytuje volně k dispozici, aby je mohl použít každý, kdo chce.

Facebook do oblasti strojového učení hodně investuje a svůj software dává podobně jako Google volně k dispozici, nyní však zpřístupnil i hardware. Jedná se o servery Big Sur, které se skládají z osmi jednotek Tesla M40 GPU od Nvidie.
(Zdroj: venturebeat.com)


Yann LeCun, šéf výzkumných laboratoří pro umělou inteligenci Facebooku, se k tématu vyjádřil následovně: "Je to způsob jak říct: podívejte se, co používáme, podívejte se, co potřebujeme. Pokud budete mít lepší hardware, pravděpodobně ho do vás koupíme."

Nejedná se o první generaci Big Sur, tato nová je však oproti předchozí dvakrát rychlejší. Je však dobře, že Facebook dal návrhy k dispozici, protože on sám vznikl díky svobodným technologiím, a takto budou moct hardware využít jiné společnosti a třeba i výzkumné univerzity.

Zdroj: venturebeat.com
reklama
Nejnovější články
AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0? AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0?
Společnost AMD je zřetelně pozadu oproti NVIDII, pokud jde o využití ray tracingu a AI upscalingu, což je v dnešní době v podstatě nerozlučná dvojka. Příslušný hardware je sice tu, ale čeká se na jeho využití. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity
Pochopitelně nejde přímo o ten samý procesor, jaký byl skutečně montován do původních počítačů iMac G3, ikonických All-in-One modelů s CRT obrazovkou z přelomu tisíciletí. Jde o RAD750. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu
Nucená odstávka továren pro výrobu čipů v Texasu mohla jen těžko přijít v horší dobu. Svůj provoz musela zastavit i továrna Samsungu v Austinu, s jejímž opětovným rozjetím má firma ale problémy. A to nevěští nic dobrého. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů