www.svethardware.cz
>
>
>
>

FBI se podle soudu může lidem nabourávat do počítačů bez odůvodnění

FBI se podle soudu může lidem nabourávat do počítačů bez odůvodnění
, , aktualita
Toto soudní rozhodnutí však není důležité pouze pro Ameriku, ale i pro ostatní soudy, protože by se mohly řídit stejným soudním precedentem. Znamená to skutečný konec soukromí na internetu?
K oblíbeným
reklama
FBI se totiž zaměřila na dětskou pornografii, a to na anonymních stránkách, kde se pedofilové mohli cítit bezpečně. Jenže FBI začala používat hackerské nástroje, aby odhalila až 1.500 pedofilů v USA, Čile, Dánsku a Řecku. Potom ale hackerský systém nestáhla a posbírala dalších 1.500 IP adres návštěvníků dalších podobných stránek.

Proti tomuto jednání se ale zvedla vlna nevole, protože FBI hackovala uživatele bez jakéhokoliv odůvodnění. Na anonymních sítích se totiž nepohybují pouze pedofilové, ale i normální lidé, kteří si takto mohli stěžovat.

Americký soudce Henry Coke Morgan Jr. nicméně prohlásil, že toto jednání neporušuje americké zákony. "Soud zjistil, že FBI neporušila zákony, protože vláda nepotřebuje odůvodnit schraňování IP adres žalovaných," napsal soudce Morgan. A důvod?

"Obecně by nikdo neměl očekávat nějaké soukromí, co se IP adres týče, pokud používá internet, a to i v případě, když navštěvuje anonymní weby," pokračoval Morgan. "Nárůst hackerských útoků změnil názor uživatelů internetu na problém soukromí," řekl Morgan.

"Nyní je velmi nerozumné si myslet, že počítačové připojení k internetu je imunní vůči zásahům do soukromí. Opak se zdá pravdou: V dnešním digitálním světě to je spíše jistotou, že počítače mohou být hackovány a potenciálně budou hackovány," zakončil Morgan.

Jinými slovy když mohou hackovat počítače teroristické organizace, nevidí důvod k tomu, aby tak nemohla činit FBI. Uživatelé se mají chránit a očekávat, že jsou v potenciálním nebezpečí. Problémem ale může být, pokud takové rozhodnutí změní pohled na věc osobního soukromí. V tomto konkrétním případě se jedná sice o americké zákony, ale byl jim vtisknut liberální výklad, který by mohl fungovat i jinde ve světě.

Takže v blízké budoucnosti může přijít ještě větší nejistota, zdali se uživatelům někdo nehrabe v počítači, a to zřejmě zcela legální cestou. Má to sice výhody, v dnešní celkem nejisté době kontrolování počítačů může odhalit teroristické útoky. Na druhou stranu každý běžný člověk bude mít obavy o své soukromí, zdali si někdo ve vzdálené kanceláři právě neprohlíží data v jeho počítači.

Zdroj: Engadget
reklama
Nejnovější články
Podle Steamu je mezi hráči více GeForce RTX 3090 než Radeonů RX 6000 Podle Steamu je mezi hráči více GeForce RTX 3090 než Radeonů RX 6000
Tradiční průzkum hardwaru od společnosti Steam ukazuje jednu zajímavou skutečnost. Na platformě se používá tak moc karet GeForce RTX 3090, že překonávají celou řadu nových Radeonů RX 6000 dohromady.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu
Vedle služby YouTube se rýsuje na nový plán předplatného i u streamovací služby Spotify. Ta zkouší Spotify Plus za 0,99 USD měsíčně, nicméně reklamy zůstanou. Uživatelé ale dostanou pár užitečných věcí navíc.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s
Crucial představil nová SSD řady P5 Plus, která využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0. Nabídnou vysoké přenosové rychlosti zejména u čtení, přičemž využívají 176vrstvých čipů TLC NAND Micronu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
4.8.2021, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
4.8.2021, aktualita, Jan Vítek