www.svethardware.cz
>
>

FBI varuje: povinný čínský software pro DPH obsahuje backdoor

FBI varuje: povinný čínský software pro DPH obsahuje backdoor
, , aktualita
Boj mezi Čínou a USA neutuchá a jedna mocnost obviňuje druhou z nějakých nekalých praktik. FBI tak nyní varuje americké firmy, které podnikají v Číně, že povinný software k DPH obsahuje nebezpečný backdoor.
K oblíbeným
reklama
Velké mocnosti se budou asi vždycky nenávidět a navzájem špehovat. Jedna obviňuje druhou a nově se tu objevuje další případ, kdy USA (resp. agentura FBI) říká, že se Čína snaží špehovat americké firmy. Tentokrát k tomu došlo přes povinný daňový software k DPH. Varování FBI Flash Alert AC-000129-TT říká, že aktualizace daňového software Baiwang potřebného k hlášení DPH do systému zanesly backdoor. Jedna farmaceutická firma totiž v dubnu 2019 přišla na to, že se děje něco nekalého a že má v systému tzv. zadní vrátka způsobena právě updatem tohoto povinného softwaru. Bezpečnostní firma Trustwave jej později identifikovala jako malware pod názvem GoldenHelper.
 
Hacker Čína
využit základ snímku autora: Free Images/InkMedia.eu [CC-BY 2.0], přes Flickr
 
Když se dostaneme do nedávné minulosti, června 2020, další soukromá firma zabývající se kybernetickou bezpečností řekla, že i software Intelligence Tax od společnosti Aisino Corporation, který je vedle softwaru Baiwang alternativním povinným nástrojem pro DPH, obsahuje malware. Tentokrát šlo o vylepšenou verzi GoldenHelperu, malware GoldenSpy. Podle FBI tento malware může dovolit v napadeném systému spuštění vzdáleného kódu, monitorování aktivit a podobně. Trustwave pak společnostem doporučuje, aby systémy pracující s těmito softwary (a obecně jakýmkoli softwarem třetích stran) byly co nejlépe izolovány od ostatních a aby si chránily svá další data.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář