www.svethardware.cz
>
>
>

Finanční výsledky SK Hynix: obrovský propad, ale přesto zisk

Finanční výsledky SK Hynix: obrovský propad, ale přesto zisk
, , aktualita
Společnost SK Hynix má ve svém produktovém portfoliu především elektronické paměti NAND Flash a DRAM či případně produkty na nich založené. Právě její finanční výsledky tak ilustrují, jak na tom byl tento průmysl v minulém roce.
K oblíbeným
reklama
Dalo by se říci, že finanční výsledky společnosti SK Hynix jsou za loňský rok mizerné, ovšem firma přesto nebyla stažena do ztráty a naopak zaznamenala čistý zisk. Je ale třeba upozornit, že uvedené částky se týkají jihokorejských wonů (KRW) a jedna miliarda KRW odpovídá cca 19,2 milionům korun nebo 840.000 dolarům a také číslo 2,016 není jen něco přes 2 miliardy. Čárka v tomto případě není desetinná, takže jde o dva biliony wonů a v přepočtu čistý zisk cca 1,7 miliardy dolarů.
 
 
Čili i když jde pokles o hrozivých 87 procent, přesto jde o zisk, který by takové AMD mohlo firmě SK Hynix jen závidět. Firmě SK Hynix se přitom jednak propadly tržby, a to o rovnou třetinu oproti předchozímu roku, ovšem to by ve výsledku nebylo tak špatné, kdyby z 52 % na pouhých 10 % neklesly také marže. 
 
Celoroční srovnání pak bledne vedle informací za poslední loňský kvartál, za nějž SK Hynix zaznamenal už ani ne třetinový pokles tržeb, jenomže marže se dostaly na pouhá tři procenta a z čistého zisku se stala ztráta 118 miliard KRW. Výrobci pamětí tak mohou být rádi za to, že ceny pamětí DRAM už se nejspíše dotkly dna a ceny NAND Flash už dokonce opět rostou. 
 
Ukazují na to i čísla v posledním kvartálu, kdy průměrná prodejní ceny DRAM klesla už jen o 7 % (nyní se už vyrovnává) a ceny NAND Flash už byly stabilní (nyní rostou). V tomto roce se SK Hynix chce zaměřit na zvýšení výroby pamětí pomocí 1Ynm procesu (cca 14-16 nm) a začít se už věnovat výrobě pamětí LPDDR5. Začne už také masově využívat 1Znm procesy s rozlišením blížícím se 10 nm a dále i vyrábět 128vrstvé paměti NAND Flash. 
 
 
Zdroj: TZ SK Hynix via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře