reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fireball lct10 bude v prodeji o Vánocích

, , zpráva
Druhá generace pevných disků Quantum Fireball lct10 s magnetickými kotouči o kapacitě 10 GB.
Praha, Milpitas, 14. 10. 1999 – Pro předvánoční trh je určena druhá generace pevných disků Quantum Fireball lct10 s magnetickými kotouči o kapacitě 10 GB. Tyto disky jsou určeny pro segment osobních počítačů v cenách okolo 20 000 Kč a mezi jejich přednosti patří nízká cena, vysoká spolehlivost a kapacita až 30 GB. Zatímco disky Fireball lct první generace, které měly premiéru před dvěma měsíci, se sériově vyrábějí již od začátku září, modely Fireball lct10 začnou z robotizovaných linek sjíždět během října.

“Uvedení platformy Fireball lct bylo úspěšné, a proto již nyní rozšiřujeme řadu disků pro nejnižší kategorii počítačů o další produkty v nejvyšší kvalitě a nejnižších cenách,” uvedl John Gannon, prezident skupiny pevných disků společnosti Quantum. “Přechod na 10GB plotny uvítají zejména zákazníci, kteří kladou důraz na konzistenci a jednoduchost integrace při přechodu na novou generaci disků. Disky Fireball lct10 se na trhu objeví v období předvánočních nákupů, v domácích a kancelářských počítačích pak na počátku roku 2000.”

Výrobci počítačů mají v jediné modelové řadě pevných disků k dispozici široký rozsah kapacit, a proto pro jednu typovou řadu počítačů vystačí pouze s jediným procesem ověřování. To je jednou z důležitých vlastností při prodeji disků řady Fireball lct, neboť zjednodušený proces ověřování šetří čas a peníze výrobců počítačů a umožňuje jim přijít s výrobkem rychleji na trh. Přitom u všech deseti největších výrobců počítačů již platforma lct tímto procesem prošla. Pozornosti odběratelů rovněž neuniklo, že je společnost Quantum schopna udržet se na špičce technologického vývoje a spolehlivosti, a přesto se pohybovat na spodní hranici cenového pásma.

“Na dodávku disků Fireball lct se už velice těšíme, protože máme kladnou odezvu od našich odběratelů,” uvedl Phil Roussey, viceprezident marketingu americké distribuční společnosti Bell Microproducts. “Našim zákazníkům chceme dodávat finančně nenáročná, spolehlivá a technologicky vyspělá řešení pro ukládání dat v širokém rozsahu kapacit. Fireball lct všechny tyto požadavky přesně splňuje.”
Obě řady disků – Fireball lct i Fireball lct10 – jsou vybaveny druhou generací systému ochrany proti otřesům (SPS II), systémem ochrany dat (DPS), rozhraním Ultra ATA/66 a GMR hlavičkami. Pevné disky Fireball lct10 rotují rychlostí 5 400 otáček za minutu a budou se vyrábět v řadě kapacit 5 GB až 30 GB. V předchozí rodině disků Fireball lct, která používala magnetické kotouče o kapacitě 8,6 GB, byla k dispozici nejvyšší kapacita 26 GB.

Tisková zpráva Quantum

reklama
reklama
reklama