www.svethardware.cz
>
>

Firma ve Švédsku odstartovala čipování zaměstnanců

Firma ve Švédsku odstartovala čipování zaměstnanců
, , aktualita
Startupové středisko Epicenter, které má pro lidi vidící v čipování hrozbu velice příznačný název, odstartovalo ve Švédsku program s čipováním zaměstnanců s využitím technologie NFC. Dosud tuto možnost využilo na 150 lidí.
K oblíbeným
reklama
Švédské Epicenter slouží jako centrum pro více než sto startupových firem ve Stockholmu a jejich cca 2000 zaměstnanců, přičemž nabízí každý měsíc možnost nechat si do ruky mezi palec a ukazovák vpravit ampulku s NFC čipem. To je pochopitelně dobrovolná možnost, které už však využilo 150 lidí, přičemž ty má lákat především řada výhod a usnadnění, které to přináší.

Zaměstnanci v Epicenter jinak musí nosit svou ID kartu, klíče a peníze, aby mohli využívat to, co očipovaní lidé. Ti mohou naopak jen mávnout rukou, aby si otevřeli dveře, zpřístupnili tiskárnu, fax či kopírku nebo si koupili občerstvení z automatu. Spoluzakladatel Epicentra Patrick Mesterton v tom vidí ten pravý účel čipování lidí, i když přiznává, že nechat si něco dobrovolně implantovat do těla je velký krok.

Využívané NFC čipy jsou pasivní, čili obsahují informace, které jsou zjistitelné blízkou čtečkou, ale s ní samy komunikovat nemohou. Nejsou o moc větší než zrnko rýže (spíše basmati než arborio), a tak jde v podstatě o to samé, co dostávají pod kůži kočky a psi. Technologie NFC se zase široce využívá v telefonech a v bezkontaktním placení.

Službu očipovávání zaměstnanců pro Epicenter vykonává společnost Biohax Sweden, jejíž Jowan Osterlund vždy zásoben stříkačkami s čipy uvádí, že lidé při tom obvykle nekřičí a po proceduře zbyde sotva kapka krve.

Zdroj: HardOCP
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek