Firmy sází na VR, připravují se celé zábavní parky
Co se týče firmy AMD, jejího šéfa marketingu, který má na starosti právě VR (Sasa Marinkovic) zpovídal server KitGuru. AMD i NVIDIA mají společného to, že vyvíjejí systém, jenž má komunikovat s headsetem Oculus Rift, přičemž ten nebude považován jen jako další displej. Záměrem je, aby byl přenos obsahu co nejrychlejší a bez nežádoucího zpoždění či záseků, přičemž zde se využijí také technologie SLI a CrossFire, které budou moci využít dvě karty pro renderování obrazu zvlášť pro každé oko. V případě systému LiquidVR od AMD půjde tedy o otevřený standard, jenž nebude omezen na konkrétní hardware ani software. Marinkovic k tomu řekl, že AMD prostě chce, aby VR bylo úspěšné, což je pochopitelné. Však hraní s VR headsetem bude vyžadovat výkonnou sestavu a pro výrobce hardwaru je to příležitost, jak si v budoucnu zajistit odbyt.
Redaktoři se jej pak trošku naivně zeptali, zda AMD chystá otevřený systém částečně i kvůli tomu, že na trhu se samotatnými grafickými kartami v poslední době ztratilo značnou část svého podílu a VR vidí jako záchranný kruh pro svá GPU. To Marinkovic odmítl komentovat a namísto toho řekl, že jejich LiquidVR bude moci využít výhod DirectX 12 k nabídce vyššího výkonu a také podstatně nižších latencí, k čemuž se opět využijí asynchronní shadery (viz video).
Pak tu máme informace z trošku jiného soudku, které se týkají firmy Landmark Entertainment. Ta tvoří 4D zábavní systémy pro Disney Land, Universal Studios či jiné parky, hotely a centra po celém světě. Tato firma se nyní rozhodla, že naskočí do VR vláčku a bude tvořit celé virtuální zábavní parky, které tedy budeme moci navštívit z pohodlí domova.
To ostatně není žádný nový nápad, však už dříve se objevil třeba The Void (viz video), který kombinuje Laser Game s VR, ovšem v tomto případě půjde opět o zábavní centra a ne naše domovy. Na ty cílí Landmark a jeho Virtual World’s Fair, kde budeme moci chodit na atrakce, bavit se s jinými virtuálními návštěvníky a dokonce i nakupovat. Vedle toho chce ale Landmark pro každého vytvořit jeho osobní místo, jistý Pavilion of Me. Půjde tedy o virtuální základnu, kde budeme moci sledovat televizi, komunikovat s ostatními nebo hrát hry. Čili kdo bude chtít, může se zcela odříznout od reálného prostředí a koukat se sám ve vlastním světě na televizi. Budiž.
Pavilion of Me bude nabídnut už v příštím roce, ale Virtual World’s Fair až někdy v roce 2017. Připravuje se také jistý Passportal, který nám umožní navštívit ve VR světě různá exotická místa a Intencity zase nabídne různé kulturní události - koncerty, návštěvu výstav, atd. V Tower of Humanity se pak budeme moci pobavit mezi dvěma displeji s někým na druhé straně světa a vést s ním diskuzu o čemkoliv.
Zdroj: KitGuru