www.svethardware.cz
>
>
>
>

Flash dostal další ránu, opustil jej Facebook

Flash dostal další ránu, opustil jej Facebook
, , aktualita
Pro Adobe Flash tento rok znamenal pohromu, kterou můžeme vidět jako předzvěst jeho brzkého konce. Tuto technologii přestala využívat řada velkých firem a nyní na HTML5 přepnuly také servery Facebooku.
K oblíbeným
reklama
Pro Flash jde tedy o další mohutnou ránu, neboť na Facebooku bylo dosud pomocí něj přehráno denně více než osm miliard videí, čili toto číslo nyní posílí statistiky týkající se HTML5. Od Flashe se postupně odvrací čím dál více stránek a také aplikací. Google Chrome od 1. září přestal spouštět automaticky přehrávané reklamy ve Flashi, takže inzerentům nezbylo, než se s tím smířit a případně přejít na HTML5. Mozilla dokonce už dříve začala blokovat všechny verze Flashe a YouTube už jej dávno nepoužívá, respektive mu nadřadil právě HTML5.

V tomto roce jsme tedy mohli zaznamenat mohutný odliv velkých společností a jejich přechod k HTML5 a je celkem zřejmé, že Adobe Flash dříve či později prostě umře jako platforma, která dříve naprosto dominovala v oblasti internetových médií. Máme ji spojenu také s nástupem animovaných reklam, které dokázaly procesory slabších strojů vysoce vytížit, což byl i jeden z důvodů, proč se zvýšil zájem o blokování reklam na webu. A nemůžeme samozřejmě zapomenout ani na webové hry napsané ve Flashi, které jsou dosud populární.

Flash nedávno ale potkaly také problémy s bezpečností, které dokázaly pouze uspíšit snahy o opuštění této platformy, a tak jsme mohli očekávat, že právě Facebook tento krok brzy udělá také. Vždyť už dříve jej přestal využívat v mobilních aplikacích, ale to především kvůli absenci podpory Flashe na některých mobilních zařízeních. Nicméně to nebude tak jednoduché, protože právě ve Flashi běží některé známé facebookové hry jako Farmville, které budou dále podporovány. U videí ale můžeme očekávat, že se budou rychleji načítat a systém zatíží méně.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový
Pod značkou Redmi od Xiaomi si představíme především smartphony, ale portfolio produktů se rozrostlo třeba také o počítačové monitory. Redmi Display 1A stojí v přepočtu jen 1 700 Kč, ale přitom nabídne bezrámečkový design a slušné parametry.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
30.5.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů