www.svethardware.cz
>
>
>
>

Flash dostal další ránu, opustil jej Facebook

Flash dostal další ránu, opustil jej Facebook
, , aktualita
Pro Adobe Flash tento rok znamenal pohromu, kterou můžeme vidět jako předzvěst jeho brzkého konce. Tuto technologii přestala využívat řada velkých firem a nyní na HTML5 přepnuly také servery Facebooku.
reklama
Pro Flash jde tedy o další mohutnou ránu, neboť na Facebooku bylo dosud pomocí něj přehráno denně více než osm miliard videí, čili toto číslo nyní posílí statistiky týkající se HTML5. Od Flashe se postupně odvrací čím dál více stránek a také aplikací. Google Chrome od 1. září přestal spouštět automaticky přehrávané reklamy ve Flashi, takže inzerentům nezbylo, než se s tím smířit a případně přejít na HTML5. Mozilla dokonce už dříve začala blokovat všechny verze Flashe a YouTube už jej dávno nepoužívá, respektive mu nadřadil právě HTML5.

V tomto roce jsme tedy mohli zaznamenat mohutný odliv velkých společností a jejich přechod k HTML5 a je celkem zřejmé, že Adobe Flash dříve či později prostě umře jako platforma, která dříve naprosto dominovala v oblasti internetových médií. Máme ji spojenu také s nástupem animovaných reklam, které dokázaly procesory slabších strojů vysoce vytížit, což byl i jeden z důvodů, proč se zvýšil zájem o blokování reklam na webu. A nemůžeme samozřejmě zapomenout ani na webové hry napsané ve Flashi, které jsou dosud populární.

Flash nedávno ale potkaly také problémy s bezpečností, které dokázaly pouze uspíšit snahy o opuštění této platformy, a tak jsme mohli očekávat, že právě Facebook tento krok brzy udělá také. Vždyť už dříve jej přestal využívat v mobilních aplikacích, ale to především kvůli absenci podpory Flashe na některých mobilních zařízeních. Nicméně to nebude tak jednoduché, protože právě ve Flashi běží některé známé facebookové hry jako Farmville, které budou dále podporovány. U videí ale můžeme očekávat, že se budou rychleji načítat a systém zatíží méně.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek