www.svethardware.cz
>
>
>
>

Flash dostal další ránu, opustil jej Facebook

Flash dostal další ránu, opustil jej Facebook
, , aktualita
Pro Adobe Flash tento rok znamenal pohromu, kterou můžeme vidět jako předzvěst jeho brzkého konce. Tuto technologii přestala využívat řada velkých firem a nyní na HTML5 přepnuly také servery Facebooku.
K oblíbeným
reklama
Pro Flash jde tedy o další mohutnou ránu, neboť na Facebooku bylo dosud pomocí něj přehráno denně více než osm miliard videí, čili toto číslo nyní posílí statistiky týkající se HTML5. Od Flashe se postupně odvrací čím dál více stránek a také aplikací. Google Chrome od 1. září přestal spouštět automaticky přehrávané reklamy ve Flashi, takže inzerentům nezbylo, než se s tím smířit a případně přejít na HTML5. Mozilla dokonce už dříve začala blokovat všechny verze Flashe a YouTube už jej dávno nepoužívá, respektive mu nadřadil právě HTML5.

V tomto roce jsme tedy mohli zaznamenat mohutný odliv velkých společností a jejich přechod k HTML5 a je celkem zřejmé, že Adobe Flash dříve či později prostě umře jako platforma, která dříve naprosto dominovala v oblasti internetových médií. Máme ji spojenu také s nástupem animovaných reklam, které dokázaly procesory slabších strojů vysoce vytížit, což byl i jeden z důvodů, proč se zvýšil zájem o blokování reklam na webu. A nemůžeme samozřejmě zapomenout ani na webové hry napsané ve Flashi, které jsou dosud populární.

Flash nedávno ale potkaly také problémy s bezpečností, které dokázaly pouze uspíšit snahy o opuštění této platformy, a tak jsme mohli očekávat, že právě Facebook tento krok brzy udělá také. Vždyť už dříve jej přestal využívat v mobilních aplikacích, ale to především kvůli absenci podpory Flashe na některých mobilních zařízeních. Nicméně to nebude tak jednoduché, protože právě ve Flashi běží některé známé facebookové hry jako Farmville, které budou dále podporovány. U videí ale můžeme očekávat, že se budou rychleji načítat a systém zatíží méně.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Včera, aktualita, Jan Vítek