www.svethardware.cz
>
>
>
>

Force Series MP500: nejrychlejší SSD od Corsairu

Force Series MP500: nejrychlejší SSD od Corsairu
, , aktualita
Společnost Corsair vysílá na trh svou dosud nejrychlejší řadu SSD, a to Corsair Force Series MP500. Jde o malé karty pro rozhraní M.2, které nepřekvapivě pracují s rozhraním PCI Express a podporují NVMe.
K oblíbeným
reklama
Nová řada Corsair Force Series MP500 M.2 NVMe PCIe SSD je založena na kontroleru Phison PS5007-E7 a sama o sobě přichází v podobě kartiček M.2 2280 využívajících čtyři linky rozhraní PCI Express 3.0.

Corsair Force Series MP500 jsou zatím k dispozici ve třech verzích, a to s kapacitou 120 GB, 240 GB, 480 GB, přičemž ty se od sebe v případě posuzování sekvenčních operací rychlostně moc neliší. Předem je třeba říci, že na každých 120 GB kapacity tu máme 256 MB cache vytvořené z paměti DDR3 RAM, takže 480GB model jí má slušný 1 GB. Všechny modely pak dosahují shodných hodnot sekvenčního čtení a zápisu, ovšem pouze dle syntetického testu ATTO: 3000 MB/s při čtení a 2400 MB/s při zápisu. Crystal Disk Mark už uvádí menší hodnoty při čtení a především zápisu, které jsou rozdílné u různých modelů. Osobně by mě ale zajímalo především to, jak je možný takový propastný rozdíl v sekvenčním zápisu mezi ATTO a Crystal Disk Mark. Mohlo by jít v Crystalu o sekvenční operace bez fronty, ale to by mělo být výrazně pomalejší i čtení.

Co se týče IOPS, dva modely s vyšší kapacitou jsou na tom stejně a udávají slušné hodnoty 250.000 a 210.000 při náhodném čtení a zápisu. Model s kapacitou 120GB je na tom výrazně hůře, a tak i zde platí, že existuje zlatá střední cesta.
Pro zajištění integrity dat a jejich zabezpečení tu jsou různé technologie jako firemní SmartECC, SmartRefresh a SmartFlush, dále jako obvykle tu jsou techniky pro rovnoměrné zařízení buněk (wear-levelling) nebo pro udržování kondice (garbage collection, atd.). Samotní uživatelé budou moci pomocí softwaru monitorovat kondici svého SSD, bezpečně mazat data a jiné (Corsair SSD Toolbox pro Windows).

Force Series MP500 by měly dorazit na trh brzy s cenami cca 3900 až 11300 Kč a s tříletou zárukou.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře