www.svethardware.cz
>
>
>
>

Force Series MP500: nejrychlejší SSD od Corsairu

Force Series MP500: nejrychlejší SSD od Corsairu
, , aktualita
Společnost Corsair vysílá na trh svou dosud nejrychlejší řadu SSD, a to Corsair Force Series MP500. Jde o malé karty pro rozhraní M.2, které nepřekvapivě pracují s rozhraním PCI Express a podporují NVMe.
K oblíbeným
reklama
Nová řada Corsair Force Series MP500 M.2 NVMe PCIe SSD je založena na kontroleru Phison PS5007-E7 a sama o sobě přichází v podobě kartiček M.2 2280 využívajících čtyři linky rozhraní PCI Express 3.0.

Corsair Force Series MP500 jsou zatím k dispozici ve třech verzích, a to s kapacitou 120 GB, 240 GB, 480 GB, přičemž ty se od sebe v případě posuzování sekvenčních operací rychlostně moc neliší. Předem je třeba říci, že na každých 120 GB kapacity tu máme 256 MB cache vytvořené z paměti DDR3 RAM, takže 480GB model jí má slušný 1 GB. Všechny modely pak dosahují shodných hodnot sekvenčního čtení a zápisu, ovšem pouze dle syntetického testu ATTO: 3000 MB/s při čtení a 2400 MB/s při zápisu. Crystal Disk Mark už uvádí menší hodnoty při čtení a především zápisu, které jsou rozdílné u různých modelů. Osobně by mě ale zajímalo především to, jak je možný takový propastný rozdíl v sekvenčním zápisu mezi ATTO a Crystal Disk Mark. Mohlo by jít v Crystalu o sekvenční operace bez fronty, ale to by mělo být výrazně pomalejší i čtení.

Co se týče IOPS, dva modely s vyšší kapacitou jsou na tom stejně a udávají slušné hodnoty 250.000 a 210.000 při náhodném čtení a zápisu. Model s kapacitou 120GB je na tom výrazně hůře, a tak i zde platí, že existuje zlatá střední cesta.
Pro zajištění integrity dat a jejich zabezpečení tu jsou různé technologie jako firemní SmartECC, SmartRefresh a SmartFlush, dále jako obvykle tu jsou techniky pro rovnoměrné zařízení buněk (wear-levelling) nebo pro udržování kondice (garbage collection, atd.). Samotní uživatelé budou moci pomocí softwaru monitorovat kondici svého SSD, bezpečně mazat data a jiné (Corsair SSD Toolbox pro Windows).

Force Series MP500 by měly dorazit na trh brzy s cenami cca 3900 až 11300 Kč a s tříletou zárukou.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek