reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Formulář žádosti o práci od Steve Jobsa prodán v aukci za 162 tisíc liber

25.3.2021, Milan Šurkala, aktualita
Formulář žádosti o práci od Steve Jobsa prodán v aukci za 162 tisíc liber
Dnes se sice hodně rozmáhají NFT, ale stále se konají i staré dobré aukce fyzických objektů a prodávají se tu předměty za hodně vysoké ceny. Prodávat se dá dokonce formulář žádosti o práci. Jen to chce významného autora, jakým byl Steve Jobs.
Předměty slavných osobností se často draží v aukcích za mnohdy opravdu vysoké ceny. Dnes je to dohnáno až do absurdních výšin kvůli prodeji digitálních děl formou NFT, jako je např. první tweet Jacka Dorseyho za téměř 60 mil. Kč, nicméně stále se prodávají i fyzické předměty, které existují ve skutečné podobě bez systému jedniček a nul. Pokud je takovou osobností Steve Jobs, dokonce i formulář žádosti o práci může mít hodně vysokou hodnotu.
 
Formulář žádosti o práci Steva Jobse
klikněte pro zvětšení (zdroj: bidspotter.co.uk)
 
Ostatně když se prodával naposledy v roce 2018, výherce aukce za něj dal 175 tisíc USD. Nyní se prodal za 162 tisíc GBP, což odpovídá zhruba 222 tisícům USD (4,94 mil. Kč). Tomuto papíru je už 48 let, je totiž z roku 1973 poté, co Jobs opustil Reed College. Jobs zde zmiňoval zkušenosti s počítači a kalkulačkami, a to jak po technické, tak návrhové stránce.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama