Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz

Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz
, , aktualita
Praní špinavých peněz přes herní a jiné podobné digitální platformy není ničím až tak novým. S rostoucí popularitou hry Fortnite se ale právě ta stává jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak vyčistit kradené peníze.
K oblíbeným
reklama
Zloději kreditních karet potřebují elegantní způsoby, jak rychle vybrat částku peněz z účtů a tyto kradené peníze tzv. "vyprat". Jedním z oblíbených způsobů je nákup předmětů do počítačových her a jejich následný prodej jiným. Tato technika se nazývá carding a nejde o nic až tak nového. Poslední dobou se ale mění hry, které se k danému účelu využívají. Velký boom totiž zažívá extrémně populární hra Fortnite od Epic Games.
 
Fortnite logo
 
Zloději si tak vytvoří bezplatný účet a pomocí kradených kreditních karet nakoupí virtuální měnu V-Bucks, za kterou se ve hře nakupují předměty. Vytvoří tak lákavý profil hráče Fortnite s peněžním obnosem i různými digitálními předměty. Tento profil (login a heslo) pak za lákavou cenu prodávají na eBay, jiných aukčních serverech nebo na dark webu, kde se často používají kryptoměny, jež jsou podstatně hůře sledovatelné a zloději jsou pak takřka nevystopovatelní.
 
Zatím není jasné, na kolik si zloději přišli, nicméně za poslední dva měsíce se na eBay dle bezpečnostní firmy Sixgill protočily věci do hry za zhruba 250 tisíc USD a nemalá část z toho byla s největší pravděpodobností výsledkem právě těchto nelegálních aktivit. Snadnost tohoto praní kradených peněz je i v tom, že Epic Games sice zakazuje prodej účtů a V-Bucks, ale nijak zvlášť toto nepostihuje a neřeší. Někteří dokonce virtuální měnu V-Bucks začínají přirovnávat k nástupci Bitcoinu, což je sice přehnané, ale svým způsobem jde o novou virtuální měnu používanou často právě ke krytí nelegálních aktivit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek