Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz

Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz
, , aktualita
Praní špinavých peněz přes herní a jiné podobné digitální platformy není ničím až tak novým. S rostoucí popularitou hry Fortnite se ale právě ta stává jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak vyčistit kradené peníze.
reklama
Zloději kreditních karet potřebují elegantní způsoby, jak rychle vybrat částku peněz z účtů a tyto kradené peníze tzv. "vyprat". Jedním z oblíbených způsobů je nákup předmětů do počítačových her a jejich následný prodej jiným. Tato technika se nazývá carding a nejde o nic až tak nového. Poslední dobou se ale mění hry, které se k danému účelu využívají. Velký boom totiž zažívá extrémně populární hra Fortnite od Epic Games.
 
Fortnite logo
 
Zloději si tak vytvoří bezplatný účet a pomocí kradených kreditních karet nakoupí virtuální měnu V-Bucks, za kterou se ve hře nakupují předměty. Vytvoří tak lákavý profil hráče Fortnite s peněžním obnosem i různými digitálními předměty. Tento profil (login a heslo) pak za lákavou cenu prodávají na eBay, jiných aukčních serverech nebo na dark webu, kde se často používají kryptoměny, jež jsou podstatně hůře sledovatelné a zloději jsou pak takřka nevystopovatelní.
 
Zatím není jasné, na kolik si zloději přišli, nicméně za poslední dva měsíce se na eBay dle bezpečnostní firmy Sixgill protočily věci do hry za zhruba 250 tisíc USD a nemalá část z toho byla s největší pravděpodobností výsledkem právě těchto nelegálních aktivit. Snadnost tohoto praní kradených peněz je i v tom, že Epic Games sice zakazuje prodej účtů a V-Bucks, ale nijak zvlášť toto nepostihuje a neřeší. Někteří dokonce virtuální měnu V-Bucks začínají přirovnávat k nástupci Bitcoinu, což je sice přehnané, ale svým způsobem jde o novou virtuální měnu používanou často právě ke krytí nelegálních aktivit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek