Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz

Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz
, , aktualita
Praní špinavých peněz přes herní a jiné podobné digitální platformy není ničím až tak novým. S rostoucí popularitou hry Fortnite se ale právě ta stává jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak vyčistit kradené peníze.
K oblíbeným
reklama
Zloději kreditních karet potřebují elegantní způsoby, jak rychle vybrat částku peněz z účtů a tyto kradené peníze tzv. "vyprat". Jedním z oblíbených způsobů je nákup předmětů do počítačových her a jejich následný prodej jiným. Tato technika se nazývá carding a nejde o nic až tak nového. Poslední dobou se ale mění hry, které se k danému účelu využívají. Velký boom totiž zažívá extrémně populární hra Fortnite od Epic Games.
 
Fortnite logo
 
Zloději si tak vytvoří bezplatný účet a pomocí kradených kreditních karet nakoupí virtuální měnu V-Bucks, za kterou se ve hře nakupují předměty. Vytvoří tak lákavý profil hráče Fortnite s peněžním obnosem i různými digitálními předměty. Tento profil (login a heslo) pak za lákavou cenu prodávají na eBay, jiných aukčních serverech nebo na dark webu, kde se často používají kryptoměny, jež jsou podstatně hůře sledovatelné a zloději jsou pak takřka nevystopovatelní.
 
Zatím není jasné, na kolik si zloději přišli, nicméně za poslední dva měsíce se na eBay dle bezpečnostní firmy Sixgill protočily věci do hry za zhruba 250 tisíc USD a nemalá část z toho byla s největší pravděpodobností výsledkem právě těchto nelegálních aktivit. Snadnost tohoto praní kradených peněz je i v tom, že Epic Games sice zakazuje prodej účtů a V-Bucks, ale nijak zvlášť toto nepostihuje a neřeší. Někteří dokonce virtuální měnu V-Bucks začínají přirovnávat k nástupci Bitcoinu, což je sice přehnané, ale svým způsobem jde o novou virtuální měnu používanou často právě ke krytí nelegálních aktivit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek