Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Pohled z místa řidiče

11.5.2009 01:50
Deee-aNAť chcete nebo ne, ten tutor udělám :p:D.
Jak Rich říkal, že se mu líbí pohled od řidiče, tak mě napadlo, že by se to dalo zkusit. Určitě tam bude něco s ukotvením něčeho někam...:notsure
Takže jsem si zbastlil jednoduchou mapu a na ní nahrál dva duchy. Začátek je klasický:a vyberu oba duchy :Objeví se tohle. Je vidět, že oba duchové jsou nahraní (závodnička není pod Astonem téměř vidět :eek:). První, co bude následovat, je odstranění původní kamery...... a nastavení Vlastní kamery ...Kameru nastavíme tak, že jednoho ducha nastavíme jako sledovacího (Objekt) druhého jako sledovaného (Ukotvení). S položkami "Zobr. ukotvení" a "Rot. ukotvení" je možno si později pohrát dle libosti - mě se nejvíc líbilo nastavení obě ON a nebo obě OFF, ale žádné zásadní rozdíly nenastanou. Je třeba také nastavit začátek a délku trvání efektu (u mě po celu trať).
A teď asi to nejdůležitější, musíme umístit kameru tam, odkud chceme soupeře sledovat, tzn. do míst vlastní hlavy. Já postupně došel k hodnotám X-0, Y(výška nad terénem)- cca1, Z - teoreticky by měla být 0, ale mě přišlo vizuálně lepší -0,3. Položku UhP jsem metodou pokusu a omylu nastavil na 90, ale i tam je to podle ctěné libosti...To samé nastavíme na konec trasy (neboli na konec požadovaného trvání efektu)Když přepneme zpátky na start, ukáže se tohle:Není to žádná chyba, řidič už vlastně sleduje druhého ducha. Několik prvních metrů jedou auta zhruba stejně a protože by to vypadalo divně, nechal jsem sledující auto vystartovat o 0,5sec později.Takže asi tak...:)

EDIT: jak myslíš "ovládat kameru"? Ona se vlastně ovládá sama, ty jí řekneš, co má sledovat (Objekt) a pak jen definuješ odkud. Jestli mášna mysli tohle, tak dám link na tutor, eventuálně to pořešíme tady...:)