Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Použití modu

28.6.2009 02:19
Deee-aN POUŽÍVÁNÍ MODU

Mody můžete stahovat třeba odsud: http://www.luther-tym.cz./mody.html.


1. Vytvořte si v umístění Documents and settings/uživatel/Dokumenty/Trackmania/Skins adresář Stadium a v něm podadresář Mod. Do něj budete stahovat nebo ukládat soubory lokátorů modů. Upozornění: vyhněte se vkládání čehokoli do instalačních adresářů (pokud je nemáte zálohované).
2. Vložte do Mod stažený lokátor modu a spusťte hru.
3. Nová trať - Prostředí - Denní doba - a tady se vám, pokud je vše v pořádku, objeví nový mezikrok a to právě volba modu. Odkliknete požadovaný a voilá! Počítejte s tím, že si budete v závislosti na velikosti modu muset chvíli počkat, než k vám zip s ním doputuje. Jde řádově o pár minut.

Zajímavostí je možnost převedení vašich starších map do nového modu.

1. Máte ve správném umístění nějaký ten mod.
2. Máte ve správném umístění nějakou tu svojí mapu. (cizí bych nedoporučoval předělávat, to by mělo zůstat na rozhodnutí autora).*
3. Spustíte hru a než odkliknete Nahrát trať, zmáčknete Control a držíte. Dáte tedy Nahrát trať, vyberete jí (pořád držíte CTRL) a pak se vám objeví volba Denní doby (ano, i tu můžete změnit :)) a po ní volba modu. A je to...;)

*Pokud chcete odteď jezdit téměř úplně všechno ve svém oblíbeném modu, zazálohujte si Program files/TMUF/GameData/Stadium/Media/Texture/Image. Rozzipujte mod a okopírujte všechno z něj do tohoto adresáře. Pozor! Nepřepisujte originální adresář Image tím z modu, v tom není všechno. Pouze přepište modifikovanými soubory ty originální v instalačním adresáři. Teď se mod stane vaším defaultním nastavením a všechny jinak nemodifikované mapy uvidíte právě v něm. Opět ale zdůrazňuji nutnost vytvoření zálohy originálního adresáře Image, abyste v případě nějakých problémů mohli vše uvést do původního funkčního stavu.