Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: HD 3200 ovladače (nebo aspoň škálování) pro win10

18.1.2016 07:20
wthulmannZdravím, dnes jsme se zasekl při upgradu na desítky u ovladačů grafiky.
Na desce je integrovaná HD3200, kteréžto skončila podpora u sedmiček. Žádná tragédie, stačil by generický ovladač integrovaný ve windows, jenže je problém s upscalingem, tedy obraz je zmenšený. (Na lcdču, je kolem plochy černý rámeček a obraz je zmenšený.)

V catalystech se funkce jmenovala "scaling" a upravovalo to overscan.

Nenapadá někoho co s tím? Zkoušel jsem pár postupů z webu, ale bez úspěchu.
19.1.2016 07:52
VenteroZkoušel jsi nainstalovat ovladače přes správce zařízení? Starší Catalysty se spustí do toho Catalyst install manageru, kde pak odmítnou instalovat drivery, ale ručně mi to šlo. I Radeon 9600 - jen se pak rozsypal obraz. Přitom GeForce FX5200 z té doby na W10 jede fajn. Řada HD by snad neměla být odepsána. Spustit setup posledního Catalystu a po najetí ukončit. Ve složce AMD na systémovém disku (default) je pak vše rozbaleno a na ní ukázat při volbě najít driver v PC.
19.1.2016 11:37
wthulmannNakonec se mi to povedlo. Chtělo to ale trochu experimentování.
Co to chtelo:
1)Odinstalovat catalysty co byly k čipové sade
2) stáhnout a rozbalit poslední Legacy ovladače podporující HD3xxx řadu, což nejsou ty samé, co to nabídne v rozcestníku s roletky mi v download centru kdyz se hledají poslední
3) manuálně dát grafice ovladač obsaženy v Legacy driverech
4) nainstalovat catalysty
5)restart
6) nainstalovat ovladače čipové sady...

Trapne jednoduché. Úspěch tkvěl jen ve správném pořadí, tedy v přerušení instalace ccc než se manuálně vloží ovladač a volbě Legacy verze. Jo a jeste pak bylo třeba manuálně vnutit ovladač zvuku přes HDMI
20.1.2016 04:46
VenteroByl jsem si celkem jist, že to takhle půjde...
20.1.2016 05:24
wthulmannTak já si byl taky jistý, že to půjde. Vždycky to tak šlo. Primárně mi šlo v dotazu o to, jestli jde ovládat scaling jinak než přes ccc, možná jsme to měl zdůraznit.
Jinak zádrhel v instalaci byl opravdu jen ten, že se musel nejdřív nainstalovat driver a až pak spustit zbytek instalace s ccc, jinak se nainstalovala jen ta část ccc, která se týkala čipsetu.

Dnes jsem si to zopakoval s diskrétní HD4870 na jiném počítači. Fakt nevím, proč je takový problém pro AMD zoficiálnit osmičkové catalysty a drivery pro desítky. A proč sakra je nativně scaling daný na 80 procent velikosti?
21.1.2016 07:41
VenteroNevím, jestli to už také nejsou modely pod čarou, kde se už rozhodli nepracovat na zkompatibilnění s W10. S těma je vůbec kříž. Teď se mi stalo, že mi na starším PC s Pentium D nedetekují zařízení v PCI. Někdy se člověk diví, jaké nelogické šílenosti vyplodí vývojáři SW.