reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CPU-větráček-KO->MACHINE_CHECK_EXCEPTION

czRoPa (1)|11.5.2006 21:30
Poté co jsem zjistil, že mě nenabíhají XP a následně ani nestartoval PC jsem zjistil, že se mi netočí větráček na chladiči CPU (Duron 700), větráček jsem přitom před asi půl rokem koupil v Alfě. Než jsem nato přišel, tak jsem smažil CPU na 75°C kdoví jak dlouho.

Nyní počítač při zapnutí ani nepípne, nerozžháví se obrazovka, až po takovém 15 až 30 min zkoušení resetu (kdy se to zahřeje) se rozjedu a buď mi windows nahlásí chybu MACHINE_CHECK_EXCEPTION (- poškozený HW jak jsem zjistil) nebo DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL či jinou, někdy se ale dostanu i do windows (1 pokus z 10), které se mi seknou třebas po půl hodině (- obraz zůstane, nic nereaguje).

Než povyměňuji s někým komponenty, myslíte, že je vadný CPU nebo/i deska (či zdroj, když mi tak rychle odešel větráček)?
Martin Šejnoha (255)|12.5.2006 00:37
Známý ma "načatého" AthlonaXP tak že musí počkat v BIOSu dokud procesor nebude mít 45°C a až pak restart a nabootování jinak XP chybují a padají do modrých obrazovek
Invin (17)|12.5.2006 10:14
Bezne provozuji Durona 1.1 default (Morgan) na 70-80°C uz kolem dvou let a zadny problem...parkrat hodil BSOD s total vztuhnutim...ale to ay prelezl teplotu 100°C.