reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

usb a max.počet připojitelných zařízení

omnitek (92)|17.10.2007 20:37
Zdravím všechny
Chtěl bych se zeptat jestli je omezen počet připojitelných zařízení do USB.Třeba muj známý má pc(bližší konf. neznám),ale deska má pouze dvě Usb vzadu,živí se jako grafik a doma má asi 7 tiskáren,ty jsem mu nedávno pomáhal instalovat a když už jsem byl u poslední tak usbéčko jí už nerozpozalo a v oznamovací oblasti se zobrazila hláška že kořenový rozbočovač usb nebyl nalezen-toto boužel nevím přesně jelikož používá ANG XPéčka a Aj není zrovna moje parketa.
Pavel Boček (4169)|17.10.2007 20:38
Na jeden konektor lze teoreticky připojit až 127 zařízení. Chyba bude spíš v ovladačích desky, nebo prostě něco s deskou. Správce zařízení je bez vykřičníků...?
omnitek (92)|17.10.2007 20:48
ano SZ je bez vykřičníků,ale když se objevý ta bublina s tou hláškou a kliknu na ní,tak se objeví tabulka kde je vyspaných cca 12 kořenových rozb. USB a asi u dvou vykřičník je!!!
Pavel Boček (4169)|17.10.2007 20:52
[QUOTE=omnitek;54933]ano SZ je bez vykřičníků,ale když se objevý ta bublina s tou hláškou a kliknu na ní,tak se objeví tabulka kde je vyspaných cca 12 kořenových rozb. USB a asi u dvou vykřičník je!!![/QUOTE]

Zřejmě používá hub...? Je ten v pořádku (externí napájení v pořádku zapojenu atd.)...? Byla tiskárna nainstalována správně...? Externí zařízení zase není úplně moje parketa :notsure používal sem dycky tak málo zařízení že se mi z těch počtů USB točila hlava :runaway
omnitek (92)|17.10.2007 20:59
ne ne,Hub nepoužívá.má pouze kabel na stole který je stále připojen a jen prohazuje tiskárny.Tiskárny jsou nainstalované dobře.když jednu odeberu třeba tu co již fungovala a nainstaluji tu co předtím nešla tak ta jde a ta co šla předtím už přidat nejde a vyhodíto výše zmníněnou hlášku,prostě je to omezeno na 6 zařízení !
Pavel Boček (4169)|17.10.2007 21:02
[QUOTE=omnitek;54938]ne ne,Hub nepoužívá.má pouze kabel na stole který je stále připojen a jen prohazuje tiskárny.Tiskárny jsou nainstalované dobře.když jednu odeberu třeba tu co již fungovala a nainstaluji tu co předtím nešla tak ta jde a ta co šla předtím už přidat nejde a vyhodíto výše zmníněnou hlášku,prostě je to omezeno na 6 zařízení ![/QUOTE]

No, tak to může být problém s ovladači, když je tam víc tiskáren...neustálý přeinstalovávání atd. není dobrý. Proč vlastně 6 tiskáren...? To pak plodí problémy :runaway
omnitek (92)|17.10.2007 21:14
[QUOTE=Pavel Boček;54941] Proč vlastně 6 tiskáren...? To pak plodí problémy :runaway[/QUOTE]

to je pravda,kolikrát stačí i dvě !Ale ani nevím.Co sem si všiml,tak tam má tiskárnu na A3 formát,další na fotky,další co má podporu Wifi a Bluetooht,atd...přesně fakt nevím.Dobrá tedy,zkusím nové ovladače !!Díky
Intri (3490)|17.10.2007 21:17
S tímhle nemám pražádné zkušenosti, ale není možné, že je systém nějak omezený třeba pouze na 6 tiskáren ( které můžou mít třeba společné vlastnosti nebo něco )? Sice nevím, proč by měl být, ale u Windows člověk nikdy neví.
Pavel Boček (4169)|17.10.2007 21:18
[QUOTE=omnitek;54946]to je pravda,kolikrát stačí i dvě !Ale ani nevím.Co sem si všiml,tak tam má tiskárnu na A3 formát,další na fotky,další co má podporu Wifi a Bluetooht,atd...přesně fakt nevím.Dobrá tedy,zkusím nové ovladače !!Díky[/QUOTE]

Zkusil bych všechny odinstalovat a postupně přidávat a zkoušet co to udělá :)
omnitek (92)|17.10.2007 21:23
[QUOTE=Pavel Boček;54952]Zkusil bych všechny odinstalovat a postupně přidávat a zkoušet co to udělá :)[/QUOTE]

to už jsem zkoušel asi 3 x v ruzném pořadí.Nejdříve od stejného výrobce a typem co nejblíže k sobě(to nevyšlo) tak jsem to skusil obráceně a také nic,docela mi to vrtá hlavou.
omnitek (92)|17.10.2007 21:26
[QUOTE=Intri;54950]S tímhle nemám pražádné zkušenosti, ale není možné, že je systém nějak omezený třeba pouze na 6 tiskáren ( které můžou mít třeba společné vlastnosti nebo něco )? Sice nevím, proč by měl být, ale u Windows člověk nikdy neví.[/QUOTE]

není to tím že ty XP sou anglické?tvrdil mi že předtím používal české se SP1 a ještě předtím win2000(CZ) a tento problém neměl.
Pavel Boček (4169)|17.10.2007 21:28
[QUOTE=omnitek;54956]to už jsem zkoušel asi 3 x v ruzném pořadí.Nejdříve od stejného výrobce a typem co nejblíže k sobě(to nevyšlo) tak jsem to skusil obráceně a také nic,docela mi to vrtá hlavou.[/QUOTE]

No, není problém právě v tom že jsou blízko sobě...? Můžou mít např. stejně pojmenované soubory ovladačů, ale jiné verze či s jiným obsahem (či jak to nazvat).
Intri (3490)|17.10.2007 21:33
[QUOTE=omnitek;54960]není to tím že ty XP sou anglické?tvrdil mi že předtím používal české se SP1 a ještě předtím win2000(CZ) a tento problém neměl.[/QUOTE]

To si nemyslím, že by mělo něco společného s jazykem. Nejpravděpodobnější mi přijde pro Windows typické ItIE - Impossible-to-Identify-Error. A proti tomu pomáhá většinou jen reinstal, který se ale kolegovi asi nebude chtít dělat.
omnitek (92)|17.10.2007 21:37
[QUOTE=Pavel Boček;54963]No, není problém právě v tom že jsou blízko sobě...? Můžou mít např. stejně pojmenované soubory ovladačů, ale jiné verze či s jiným obsahem (či jak to nazvat).[/QUOTE]

určitě by se to takto dalo částečně vysvětlit,ale de o to že momentálně je tam 6 USB zařízení a když se pokusím připojit 7 (tiskárna,flashka,bluetooht,atd...) vyhodí to tu hlášku !!!Je možné že ovladače a další součásti instal.balíčku můžou způsobit tento problém?
Intri (3490)|17.10.2007 21:43
Jsou v tom PC nainstalované aktuální ovladače čipové sady?
omnitek (92)|17.10.2007 21:53
[QUOTE=Intri;54972]Jsou v tom PC nainstalované aktuální ovladače čipové sady?[/QUOTE]

přepokládám že ano,ale možnost to ověřit budu mít až zítra
Intri (3490)|17.10.2007 22:17
Jj, jen to zjisti a dej vědět.
omnitek (92)|18.10.2007 17:47
tak jsem přeinstaloval chipset a stáhl aktualizace k OS a vypadá to že problém zmizel(jak prosté).Díky za spolupráci :-)
Intri (3490)|18.10.2007 18:34
:-) Rádo se stalo.