Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: Upgrade PC v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Ups, už je.

Co se týče grafiky, tak jsem četl spoustu srovnání a diskuzí a tak nějak se lidi shodli, že pokud prachy jsou, tak je lepší vzít 2070 super. Částka už se blíží k padesáti, tak asi není problém na něčem přidat a zaokrouhlit
    Naposledy upraveno uživatelem Nemesid1: 24-09-2019 v 10:33
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Na hry je 32GB extrémní overkill, ani 16GB se nedá plně zužitkovat, jestli nejsi bezstarostný typ člověka, co spustí hru, chvíli ji hraje, pak ji minimalizuje, něco na pc dělá, pak spustí další hru, tu opět hraje a má spoustu věcí na pozadí a nic nezavírá, tak více, jak 16GB nemá zase tak moc význam. Nějaký chrome si třeba 2GB vezme, ale stále by to mělo na bezproblémový chod her stačit. No je to na tvé vlastní uvážení, ty sám asi víš, kolik GB paměti zužitkuješ, hry se obvykle do 12GB vlezou, až na vzácné výjimky.

K RTX grafikám, no já s nimi mám s ohledem na poměr cena/výkon docela problém a to ten, že jsou zaprvé strašně předražené a za druhé, že platíš extra peníze navíc za RayTracing, který stejně skoro nikde nezužitkuješ (a když, tak s obrovským dopadem na výkon) a tato implementace je předem odsouzena k nezdaru. Prosadí se implementace, kterou prosazuje AMD + Intel, to už je předem více méně jisté. Zvážil bych třeba i RX 5700 XT.

Kde se z PC za 20-25k stalo PC skoro za 50k?

Skutečně chceš platit skoro 2k za Armis AR7? Nechceš raději něco kvalitnějšího i odhlučněného, jako FD Define S, případně Define/Meshify C? Zdroj už bych volil minimálně BQ! Pure power nebo Corsair RMx (možná i SS Focus Plus, kdyby nevadilo o něco více hluku při zátěži). Win lze koupit z aukra za stovku, ano je to legální.

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Win10 jsem odebral ze seznamu, dík za radu s aukrem, to něco ušetří. Zdroj jsem změnil na Pure Power, case byl velká neznámá, tak jsem použil Meshify C.

K běžícím věcem přistupuju dost laxně, jen firefox mi žere klidně 4GB (twitch, videa, sport ) ) Plus nějaké menší hry v okně /dalších několik GB). Když bych chtěl časem rozšířit, stačí koupit ten samý kit a prostě doplnit?

Grafiky si ještě něco počtu, mě se ten malý nárůst výkonu oproti RX 5700 XT taky extra nezamlouvá, ale zase 2070 Super ve výsledku ušetří na spotřebě. 5700 je prý zas karta do budoucna (lepší optimalizace)... aby se v tom prase vyznalo

Cenu zvedá hlavně monitor
    Naposledy upraveno uživatelem Nemesid1: 25-09-2019 v 12:38

Obyvatel SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

S rozšiřováním RAM je to sice přesně tak snadné (za předpokladu že budou v té době stejné RAM ještě v prodeji), jak říkáš, ale sníží se takt, na který je půjde provozovat kvůli PCB desky. 2 moduly zvládnou 3600MHz CL16 a 4 moduly dají možná 2666MHz, takže bych si ideálně vzal již kapacitu, která bude stačit, ať se zbytečně nepřipravuješ o výkon CPU.

Jedna věc je specifikované TDP a druhá skutečné. V reálu je při zátěži spotřeba 5700XT o 10W vyšší, než RTX 2070S, takže na spotřebě se ti nevrátí nic. Výkon RTX 2070S je jen o 2% vyšší. Radeonu bude s časem samozřejmě růst výkon, krásně to lze vidět na architektuře GCN, která v průběhu času získala až dvojnásobný výkon, oproti tomu, se kterým přišla na trh s nevyladěnými ovladači.

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Kdyby někoho zajímalo, tak tohle byl finální kupovanej seznam. Se vším jsem spokojen. Paměti jsou ověřené ze stránek výrobce desky a po zapnutí XMP běhají na těch 3200Mhz. AMD ovladače se bohužel vyznačují problikáváním při zapnutém Freesync a enchanced Vsync, stačí ale vypnout a vše už běhá ok, snad to někdy opraví. Case skvělej. Monitor naprosto super

https://www.czc.cz/aobpo5130cjso9fkgdam97fl68/seznam

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od KopRik88 v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 17-08-2015, 15:52
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Creeperak v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 20:19