reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou značku notebooku preferujete?

Intri (3490)|17.10.2007 23:11
Celkem se divím, že tady není tahle základní anketa... Tak ji vytvářím. Názory na značky a případné odůvodnění hlasování dejte sem. Anketu taky dělám schválně jen s jednou možnou odpovědí, aby to případné nové kupce notebooků lépe informovalo, kterou značku jo a kterou ne. Klidně však připište, že jste hlasovali tak a tak, ale že k této značce cítíte stejné sympatie nebo naopak antipatie.
BlackFrog (563)|17.10.2007 23:29
jedno Lenovo v rodině je, a vesměs spokojenost, takže tak :)
Intri (3490)|17.10.2007 23:40
Jj, na Lenovo jsem snad nikdy neslyšel stížnost. Toshibu jsem si koupil vesměs jen proto, že její distributor je známý matky, takže bych tam měl případně nějakou vlivnou osobu, kdyby byly potíže. Ale jinak bych zkusil asi to HP, Dell nebo Lenovo.
mech13 (5526)|17.10.2007 23:44
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=2449

jinak anketa nemela byt vyber jedne moznosti ale moznost jich zvolit vic...
Intri (3490)|17.10.2007 23:51
Vždyť jsem psal, že jsem schválně zvolil jenom jednu možnou odpověď, aby to mělo větší vypovídací hodnotu. A osobně bych řekl, že je mnohem příjemnější kouknout na anketu a vidět, která značka má nejvíce hlasů, než procházet fórum s desítkami příspěvků a počítat hlasy ručně.
s.skull (198)|18.10.2007 09:05
Tak jsem se také přidal k hlasování :-) Teď jsem pro jednoho rodinného příslušníka kupoval dell vostro - rozhodla záruka na náhodné poškození :-)... Ale hlasoval jsem pro HP. Srdcová záležitost... Sám teď mám přes tři roky staré HP Pavillion zx5000 a žádný problém, dostačující výkon, stále funkční baterie ( které vydrží jako 1/2roku starý asus :-))...
Intri (3490)|18.10.2007 13:32
No jo, staré notebooky, to byla jedna radost. Můj starý Compaq, než umřel, vydržel hodinu a půl. Tolik nevydrží ani teď moje Toshiba při maximálním výkonu. Nutno říct, že hodinu a půl ta baterie vydržela i v době, kdy byl notebook ( a tedy i ona ) úplně nový, stejně jako v době 7 let poté. S kvalitnější baterii jsem se ještě nesetkal. Za 7 let žádný pokles kapacity, natož pak omezení funkčnosti, to je celkem fascinující výsledek.

Jinak já hlasoval pro Dell, i když mám Toshibu.
crasher.km (919)|18.10.2007 13:36
řeknu to takhle -když NTB,tak Asus ,HP,nebo lenovo ... HP se teď kazí desky, asus -výborný poměry cena/výkon a vůbec ..... mám jej doma a veškerá spokojenost .... hlasoval sem pro IBM,protože prostě :) IBM :) nejskušenější , sic nic moc vzhled,ale jinak podle mě dokonalé NTB.
eraser (0)|18.10.2007 13:56
[quote=crasher.km;55079]prostě :) IBM :) nejskušenější , sic nic moc vzhled,ale jinak podle mě dokonalé NTB.[/quote]Práve dizajn mi príde u Thinkpadov veľmi vydarený a elegantný... a najmä u portability modeloch, ktoré sú neskutočne tenké a ľahké.

Mimochodom, ak je reč o výdrži, tak môj 1.5 ročný Thinkpad T43 beží 3 hodiny pri surfovaní, či kancelárskej práci, no a 2 hodinky so zapnutým wifi.
crasher.km (919)|18.10.2007 13:59
eraser : jasnýý ... já neříkám že jsou hnusný :) ale třeba ASUSu s leštěným hliníkem se prostě nevyrovnaj :))
IBM je ale prostě designová klasa:)
Intri (3490)|18.10.2007 14:10
Tak "naprosto nečekaně" teď zatím vyhrává Lenovo...:-) Aby ne, Thinkpady si popularitu určitě zaslouží.
Petr S. (1220)|18.10.2007 15:59
Když notebook tak nejradši IBM. Jsou kvalitní a hodně toho vydrží. Sice nejsou zrovna nejlevnější ale nestane se u nich hned tak aby se třeba rozbila po půl roce intenzivnějšího používání klávesnice jako jednomu mému známému. Tuším že měl Della. Pak přesedlal na IBM a nemůže si ho vynachválit.

Další dobré značky jsou podle mě HP a asi i Asus. Acer má sice snad nejlepší poměr ceny a výkonu ale mizerné plasty a celé provedení notebooku, které nic nevydrží mě dost odrazuje...
Intri (3490)|18.10.2007 18:46
Na IBM se mi nejvíc líbí ta kovová výztuž i u levných modelů. Vyztuženou konstrukci nemá ani moje mainstreamová Toshiba.
tgfh (2985)|18.10.2007 20:24
S notebooky nemám téměř žádné zkušenosti, ale s největší pravděpodobností si v srpnu jeden budu kupovat. Určitě se ozvu ;)
okounek (106)|18.10.2007 20:29
no já ted sedím zrovna u tatkovýho IBM thinkpad a myslím že sice nejsou pěkný ale zase jsou odolný proti nárazu a tak ale jinak poměr /cena/výkon myslím že to je asi nejlepší notas u kterého jsem seděl sice nic leštěnýho jako asus nebo acer ale zase nejsou tak poruchový,seděl jsem už u více nootebuků ale tenhle se jim nevyrovná např .hawlettPackard ten musel hned do opravny a acer o tom ani nemluvím :)
Intri (3490)|18.10.2007 20:31
[QUOTE=tgfh;55156]S notebooky nemám téměř žádné zkušenosti, ale s největší pravděpodobností si v srpnu jeden budu kupovat. Určitě se ozvu ;)[/QUOTE]

V srpnu?:-)
tgfh (2985)|18.10.2007 20:36
[quote=Intri;55159]V srpnu?:-)[/quote]
Budu potřebovat na VŠ do Brna nějaký slušný noťas :turtle

- Nějaký AMD
- Dual channel
- int. grafika by měla stačit
- aspoň 120GB HDD
- přiměřená velikost

Na to je ale ještě čas :)
Intri (3490)|18.10.2007 21:23
Aha, já myslel, že sis jen spletl měsíc, protože srpen byl celkem nedávno. Jj, času je spousta, v té době už snad bude i možné rozhodnout, jestli jsou ty nové designy od Aceru opravdu tak kvalitní, jak můžou na první pohled vypadat. Ale nemyslím si, že se něco změní v servisu, tak by asi stejně byla moudřejší nějaká jiná značka. Však uvidíš, jak říkáš, času dost. Ale začni pomalu šetřit, ať nemusíš kupovat levné věci.
Jajdulak (1)|26.10.2007 10:40
ja hlasuju pro Lenovo, resp IBM
mam sluzebni ThinkPad T60 a je to basta.
odb (505)|26.10.2007 21:39
[QUOTE=eraser;55086]Práve dizajn mi príde u Thinkpadov veľmi vydarený a elegantný... a najmä u portability modeloch, ktoré sú neskutočne tenké a ľahké.[/QUOTE]

musím súhlasiť, IBM a Thinkpad jednoznačne perfektný dizajn a funkčnosť (Thinkpady a monitory EIZO z pohľadu dizajnu žeriem :). Možno pre niekoho strohý a nevkusný dizajn ale to je vec názoru, ja zase nemusím leštený hliník od ASUSu. U mna jednoznačne čo sa týka dizajnu a funkčnosti vedie Thinkpad. S Dellom tiež nemám zlé skúsenosti. Niesú najlacnejší ale stojí to za to.
SelinaK (51)|29.12.2007 21:13
Nehlasovala jsem, protože jich je víc, musela bych být nespravedlivá - nebo spíš tam ta jedna jediná možnost chybí; IBM, když bylo ještě IBM. Lenovo už malinko kleslo někam, kde mu nemůžu dát jedničku s hvězdičkou, i když Thinkpady na tom pořád nejsou zle. V závěsu pak FJS za jejich tablet PC - jsou asi jediní, kteří se téhle části trhu opravdu věnují a na nabídce je to vidět. Jisté sympatie, byť podepřené jen krátkými zkušenostmi, chovám i k Toshibě.
Naopak na chvostu se veze rozhodně Acer, nově i Sony (za jejich Vista only Vaia, která nejdou downgradovat, přestože na Visty nemají výkon), a čistě osobní odpor mám k HP.
Sislik (28)|30.12.2007 12:54
Hlasoval jsem pro Dell, koupil jsem si ho zacatkem zari a jsem s nim nadmiru spokojenej
Muj prvni notebook byl Asus a jako znacku bych si ho klidne taky koupil znova

jinak, pak mi prijde odbry HP, ale nesplnilo me pozadavky v dany cenovy kategorii
a pak se mi strasne libi design starych IBM/Lenovo, proste takovej ten hranatej - ten proste imho nema chybu, skoda, ze Lenovo dodava i kulatejsi tvay ...
Sony jsou taky fajn, ale cenove jsou nekde jinde a vesmes nedelaji DTR
slavick (77)|4.1.2008 18:03
Já osobně mám slabost pro IBM(Lenovo), mám takového obříka :-) Thinkpad G40 a nemůžu si na něj stěžovat. Jinak přítelkyni jsem pořídil Asuse a šel bych do něj klidně taky.
paulmark (7)|31.1.2008 15:46
Už více jak půl roku používám notebook VBI(verified by intel) a jsem velice spokojený. Nevím, jestli je to tím, že je to můj první notebook, nebo jesli je opravdu kvalitní.
Více informací o této značce na: http://www.vbi.cz
pepos01 (518)|17.3.2008 19:35
Velmi dobré zkušenosti mám s NB od HP a Dellu.
Petr S. (1220)|26.3.2008 22:34
Momentálně mám noťas od Dellu (konkrétně Latitude D600) a jsem s ním naprosto spokojen. Dobré provedení, promyšlená konstrukce, klávesnice podobná rozložením stolním modelům a další vychytávky, které má tenhle typ se mi moc líbí. Další značkou, kterou uznávám je Lenova (IBM).

Mezi značky, které zase neuznávám vůbec patří zcela určitě Acer. Cenově se nejedná o špatné noťasy, výkonově často také ne, ale to jejich provedení :( Nad ním je i zaplakat málo. Dost často se pak stává, že brzy nějaká ta část kompu odejde do křemíkového nebe.
Salamander (6177)|26.3.2008 22:43
No, ja jsem se svym Dellem naprosto spokojeny ... ale IBM si prvi misto urcite zaslouzi.
Tommula (232)|31.3.2008 10:42
Myslim ze je to pripad od pripadu.. Mam velmi dobre zkusenosti s Toshibou... mel jsem dve, a na to ze ta jedna byla prakticky to nejlevnejsi co se dalo sehnat L40-14F, tak zpracovani vyborne, klavesnice az na drobne "ťapkani" pri zmacknuti velmi pohodlna a ticha :-) Co jsem bral Fujitsu-Siemensy tak vsechno fajn, az na softwarovou vybavu a spravu napajeni notebooku, to nebylo buhvi co, jinak klavesnice a zpracovani o malilinko horsi nez Toshiba. Samozrejme notebooky jako Dell jsou co se tyce kvality perfektni ale tam se mi nelibi ze se az prilis plati za znacku, ano je to kvalita ale na ukor ceny, coz nekteri vyrobci dokazou stejnou kvalitu i s nizsi cenou.. :-) IBM sou tanky, bohuzel ten design se mi moc nelibi, vypadaji jako takove krabice, ale co jsem mel moznost vyzkouset nejaky Thinkpad tak sem byl prekvapy skvelym displayem a vydrzi, s tou se vazne nedaly srovnavat predesle kousky. Ted co mam Asuse, tak oproti Toshibe mel dvojnasobnou cenu, ale zpracovani neni na takove urovni jak bych chtel, za ty penize... :-)
Minuly tyden jsem daval jednoho Acera Extensu a byl sem mile prekvapeny, za ty penize vyborny kancelarsky stroj.. Bylo to pro babicku jedne zname a na tu jeji praci bohate dostacujici, i do kancelari apod bych ji doporucil. Uz to neni co to byvalo, ze Acer je nejvetsi s*it.. pri tak masove vyrobe se neni cemu divit ze to zpracovani je malinko horsi, ale byvale travelMate od Aceru byly perfektni. A koho tlaci penize a potrebuje notebook na obcasnou praci a nebude ho vsude vlacet s sebou tak proc ne... :-)
bexxx (85)|2.4.2008 08:00
Tak já mam prvního booka teď a jelikož sem ho potřeboval tak náhle a nebyli prachy a nechtěl sem koupit nějakej levnej co vídám na netu s 512 RAM a Vistama,to je asi děs,tak sem koupil stařičký Acer Ferrari 3200 s výkonem zatím spokojenej,je tam 2G RAM jen škoda jednojádrovýho procesoru...
Problém teda trochu se slušnejma ovladačema,wifi se mi nepodařilo rozjet(možná špatná karta) a pak zlobila DVD mechanika,tu mě vyměnili na záruku kterou mi dali.
Je fakt že tenhle book pěkně topí,teda hlavně při hrách se umí hezky rozehřát,takže uvažuju ještě o nějaké chladicí podložce abych aspoň trochu ulehčil chlazení.
Takže až bude tenhle noťas dosluhovat,jakože už asi má nárok,doufam že tak rok ještě vydrží,tak pak bude těžké rozhodování.
Osobně se mi teď líbí Notebook MSI GX700E ale nevím jak sou na tom tyhle s kvalitou?
hippouss (246)|10.4.2008 22:32
ja dokud sem nenarazil na VBI notebooky tak sem za boha nemoh najit konfiguracu ktera by mi sedela a na vbi sem si vse nakonfiguroval a ted uz sem s nim pres pul roku spokojen, takze ja volim konfigurovatelny notebooky nyni v podobe VBI programu :-)
tralalacek (26)|12.4.2008 08:21
nevidim tady MSI....???
AlAhmed (47)|21.5.2008 08:50
Fakt škoda že tam néni MSI, keré má hodně dobrý poměr cena/výkon, neplatí sa za značku, ale zas s notebookama nemajů takové zkušenosti jak HP, IBM, ASUS,...
Basten (68)|8.6.2008 12:29
Já mám acer a nemám s ním žádným problém, slyšel jsem hodně názorů že jsou poruchový lmě zatím drží. Bohužel výkonostně je velice zastaralý a teď budu pořizovat nový.
Logout (4018)|8.6.2008 12:50
IBM (respektive modely lenova od IBM pocházející). Jinak ze svého okolí mám špatné zkušenosti s HP a jejich servisem.
(ntb bráchy byl dvakrát na výměně displeje, jednou místo displeje vyměnili audio jack???, podruhý vyměnili displej, ale za jinej a horší typ.....)
Jakoob (0)|16.6.2008 11:28
Rozhodně Lenovo(IBM),
mám Z61m už 2roky a pracuje jedna báseň. Další noťas bude rozhodně Thinkpad.
Z ostatních značek ještě tak Dell, Toshiba a HP.

Pokud potřebujete notebook, nebo-li přenosný počítač vyhněte se obloukem levným kouskům. Teď sem měl doma půl roku starý acer za 10 000....jedním slovem hrůza.
Erb (32)|17.6.2008 21:26
Nejraději mám Toshibu. Byl to taky první notebook s kterým jsem pracoval (rok 1992, monochromatický display).
FattalError (24)|27.7.2008 11:46
Jak jsem tak koukal na Lenovo :runaway nic proti jejich zpracování a výdrže baterie. Nemam s nima zkušenosti co do dlouhodobého užívání, ale jak jsem tak brouzdal internetem a srovnával jednotlivé kousky tak Lenovo je v poměru cena/výkon dost špatné.
VencaX (3686)|30.11.2008 11:29
IBM můj první - slušný, IBM můj druhý - velmi kvalitní, Asus můj třetí - už ho raděj nemam a až budu kupovat bude to Lenovo. Po zkušenosti s Asusem raděj nebudu riskovat další výrobce. S IBM jsem byl spokojený takže lenovo by na tom nemělo být o nic hůř.
[QUOTE=FattalError;145887]Jak jsem tak koukal na Lenovo :runaway nic proti jejich zpracování a výdrže baterie. Nemam s nima zkušenosti co do dlouhodobého užívání, ale jak jsem tak brouzdal internetem a srovnával jednotlivé kousky tak Lenovo je v poměru cena/výkon dost špatné.[/QUOTE]
A co třeba Cena/Kvalita ? A teda jako nevim, třeba taková SL500 v nějakej lepší verzi neni špatnej NB. A do 20000 se s nim taky vejdeš ;)
Drobcek9056 (115)|11.12.2008 13:33
jednoznačne DELL

mám DELL XPS M1330, úplne som spokojný. Predtým som mal MSI M670X a to bolo hrôza :mistake

a najlepšie na DELLe je NBS - Next Bussiness Day
Liqid (410)|20.12.2008 11:42
Celkem me mrzi ze tady v anketen neni MSI jejich notasy co vim jsou bezproblemove a miluju jejich design.
cenelu (106)|28.12.2008 00:09
Při koupi nového ntb jsem se rozmýšlel mezi značkami HP a Fujitsu-Siemens. Nakonec jsem vzal Fujitsu-siemens.:thumb
EditorPO (2819)|28.12.2008 01:04
[quote=Intri;55004]Celkem se divím, že tady není tahle základní anketa... Tak ji vytvářím. Názory na značky a případné odůvodnění hlasování dejte sem. Anketu taky dělám schválně jen s jednou možnou odpovědí, aby to případné nové kupce notebooků lépe informovalo, kterou značku jo a kterou ne. Klidně však připište, že jste hlasovali tak a tak, ale že k této značce cítíte stejné sympatie nebo naopak antipatie.[/quote]
preco tam nemas MSI, je to dost znamy vyrobca na to aby nemusel byt medzi inymi
MartyMcFly (222)|4.1.2009 23:18
Osobně preferuji notebooky od Dellu, který mě absolutně vyhovují, ale na druhou stranu mám rád i Asuse a HP. Značku, kterou opravdu nemám rád je Acer a neznačkové "marketové" notebooky.
Dan86 (16)|17.6.2009 10:06
Hlasoval jsem pro Asus. Už víc než dva roky používám model A8H a kromě jediné reklamace (skoro se rozpadlo šasi :D) vše běží naprosto OK. Navíc reklamace byla vyřízena bez problémů. Jinak se mi líbí ThinkPady od Lenova nebo ještě HP a Dell. Je toho víc, při koupi bych značku nezohledňoval jako primární kritérium. Může se totiž klidně stát, že narazíte na Acer, kterej bude šlapat léta a naopak Lenovo může odejít za pár měsíců. Myslim si, že dneska je to už dost subjektivní. Není nad vlastní zkušenost :thumb
pusher... (1)|23.11.2009 11:55
Sony, Dell, IBM.
Verxes (1)|26.11.2009 10:20
Momentálně mám Toshibu s business řady Tecra (model A10-11M) a jsem naprosto spokojen. Při výběru jsem ještě zvažoval Lenovo R500, ale když jsem ho viděl naživo, tak jsem rychle zařadil zpátečku. Už to není ta kvalita, která skončila někde u R61i, je to plasťák jako každej druhej a navíc je stejně dražší. Ještě R400ka vypadá ok, ale ta řada R500 to je hrůza, plasty okolo klávesnice se prohýbají, to se nedá s mojí Toshibou srovnávat. Nehledě na to, že jsem za ní dal o 3000 méně, a je i parametrově lepší..
V rodině máme ještě jednu Toshibu, z té nejlevnější série Satellite a s tou je bratr také celkem spokojen, tam sice nelze mluvit o nějaké kvalitě plastů, ale jinak ok notebook.

Pak jsem vlastnil ještě Asus ze série A6km, který se strašně přehříval, po 2 letech odešly panty a nedal se zavřít, byl cca 2krát na reklamaci, ale od té doby funguje celkem korektně - má ho ségra místo stolního (=protože nejde kvůli rozpraskaným pantům zavřít :D).
raddre (1)|13.4.2010 10:35
já osobně vlastním Acer Extenze a jsem s ním naprosto spokojená, je v provozu denně 16 až 20 hodin, takže plně vytížený a zatím mně nezklamal. Doufám, že tomu tak bude i dále
machja (122)|13.4.2010 16:35
Já mám zkušenosti s HP. Dělají toho hodně, mají velký výběr a docela pěkný design. Ale hodně se mě líbilo Sony VAIO.
vitek_h (4)|13.4.2010 17:04
Za mě Fujitsu. Byl to můj první - služební - vydržel mi 4 roky každodenního užívání. Momentálně máme doma 3 a bez sebemenších problémů. A zklamal mě Asus, současný služební.
Basten (68)|10.5.2010 12:00
Tak můj první ntb byl Acer Aspire, ten šel stranou po roce, zejména pro nedostačující výkon, během jednoho roku mi akorát vypadlo jedno tlačítko na klávesnici, jinak jsem reklamovat nemusel. Druhé ntb od HP sice výkonem převyšovalo požadavky, ale po cca 2 týdnech odešel disk, po roce byly problémy se zapínáním, v servisu údajně měnily procesor, a nakonec odešla grafická karta, tudíž jsem po vrácení peněz objednal novinku od Dellu http://www.alza.cz/dell-vostro-3500-cerveny-d162151.htm dnes si pro něj jedu:) tak jsem zvědav, sice je tam menší pokles výkonu graf. karty v HP jsem měl N9600 a tady je pouze G310M, ale to budu muset oželet.