reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS?

Daran (76)|18.10.2007 05:55
Zdravim-co říkáte na tuto mechaniku a značku ASUS?Dík

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007U09J000DAT
tgfh (2985)|18.10.2007 06:26
Nebude žádný problém.
Aisicek (54)|18.10.2007 08:03
Prave som ju kupil v CZC. Nie je s nou zatial ziadny problem. Pozor v retail baleni nie je SATA kabel a ani sata napajaci kabel a dokonca ani sroubky. Ale je tam Nero Express 7
Styryx (351)|18.10.2007 10:26
Já jsem jí koupil taky (přesně tuhle, taky v černým) ... ale nevim jestli mám smůlu na špatnej kousek ... nechce mi pálit na DVD-R média (Verbatim, takže dobrý média) - skoušel jsem tři, ani jedno nenačetla a tváří se, že v mechanice neni vložený žádný médium. Přičemž na jedno z těch médií, který jsem zkoušel, jsem potom v pohodě vypálil na vypalovačce v notebooku a i s kontrolou vypálených dat a všechno v pohodě.
Přitom ale média čte všechny (který jsem zatím zkoušel), a vypaluje dobře na DVD+RW. Byly s nima teda taky počáteční problémy, protože ty DVD+RW nechtěla nejdřív taky vzít (ani je nedokázala "smazat"), ale když jsem je nejdřív vymazal v jiný vypalovačce (opět v notebooku), pak už na ně vypaluje dobře, i přemazy atd. fungujou. Lightscribe jsem ještě nezkoušel, zatím jsem si nekoupil média.

Taky strašně dlouho trvá načtení média (i originálního, např. instalačky XP) - druhá mechanika (kombo Toshiba DVD-R + CD+RW) načte všechny média cca do 10 sec. (což už se mi zdálo hodně), a týhle Asusce to trvá u mě nějakých 30-45s (neměřil jsem přesně, subjektivní odhad).

Fakt nevím, co si o tom mám myslet, nebo jestli je to opravdu jenom jeden špatnej kousek. Nicméně to už je druhá mechanika Asus (z celkem dvou, ke kterým jsem se v životě dostal), která nefunguje, jak má (před cca 4 lety, známej koupil CD vypalovačku asus a ta se každou chvíli rozbila, chvíli vždycky pálila a pak musela do opravy, v intervalu cca 3 měsíce). Po těchhle zkušenostech (2 ze 2) osobně řekl bych přestávám vypalovačkám Asus věřit, takže doporučil bych spíš Samsung. Bratrovi jsem jednoho (taky s Lightscribe) dával do PC a už skoro rok mu funguje bez problémů.

To Asicek: Tobě funguje dobře bez problémů? Jak dlouho trvá načtení média a vypaluje všechno v pohodě? (DVD+/-R, DVD+/-RW)?
tgfh (2985)|18.10.2007 10:30
Moje palička taky dost blbne, sem tam mi vykutí i BSOD, na novou prachy nemám, tak to neřeším...
crasher.km (919)|18.10.2007 13:54
Aisicek : šroubky se dávají ke skříni, kabely k základní desce :) ještě se mi nestalo ,že bych dostal třeba k desce šroubky,nebo k disku kabel .... prostě je to takhle zažité. A kdo si chce za to připlatit,tak se dělá bulk,retail,OEM,platinum....
Styryx (351)|18.10.2007 14:51
[QUOTE=tgfh;55056]Moje palička taky dost blbne, sem tam mi vykutí i BSOD, na novou prachy nemám, tak to neřeším...[/QUOTE]

No já jí mám v záruce, takže ještě chvíli potestuju a případně jí ponesu na reklamaci, DVD-R by pálit měla.
Aisicek (54)|18.10.2007 23:01
crasher.km: K mojej Samsung som dostal aj srouby a aj SATA kabel. :-)

Palil som dnes 3 DVD-R Verbatim a jedno DVD+R Verbatim a absolutne bez problemov. Disk nacita do cca 15 sekund. Takze asi by som skusil novy firmware a ak novsi nie je tak mozno reklamaciu
ICEBOSS (3435)|22.10.2007 15:36
v pohode, nejspis bude slusne cist.
stavik (54)|16.1.2008 20:05
Mate nekdo zkusenost s Asus DRW-2014L1T? Zajima me hlucnost, rychlost nacitani. Dik
JacK1cz (1)|20.4.2008 17:05
Asus DRW-2014L1T mám od vánoc a jsem s ní maximálně spokojený. Hlučnost-přiměřená, nic strašnýho při vypalování trochu hučí.
DVD načte do cca max 10s
Lightscribe vypaluje taky v pohodě akorát nemužu to přepalit ve dvou vrstvách protože druhá vrstva mi vždicky tam udělá světlí soustředný kruhy.