reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nakup pc v zahranici(USA)

Apophis66 (228)|20.10.2007 11:45
Chci se zeptat, zda nekdo nema zkusenosti s nakupem komponentu do pc pres internet z USA...nasel sem nejaky obchod a ceny byli tak o 20% nizsi nez u nas.

Nevi nekdo jak je to s clem?

A kdyby mel nekdo kladnou zkusenost doporucil by prosim ktery to byl obchod?

Predem dik za info
tequilla (1015)|20.10.2007 14:09
Me posilal kdysi veci ze statu kamarad, ale bylo to posilane jen jako nejaky lepsi dopis a s co nejnizsi hodnotou pojisteni (prave aby se to nemuselo nasledne proclit). Muzu jenom rict, ze tech 20% je dost malo kdyz si k tomu pripoctes postovne, balne a problemy, ktery to muze prinest. Nehlede na to, ze zaruka je prakticky zadna.
Jo a ty veci mi posilal kamarad kvuli tomu, ze jsem tehdy nenasel shop, kterej by posilal i do CR. Uz je to ale nejakej patek a treba se situace zlepsila (po vstupu do EU).
...No...Name... (586)|20.10.2007 14:48
Pár amerických shopů sem už projel a v některých už byla možnost poslat to i k nám do ČR.Moc jsem to nestudoval,takže nevím jak je to s poštovným a tak...Pamatuji si jen že placení je jen přes účet,což je mi bylo docela na nic a tak už sem to dál nečetl...
Rudi_M (0)|20.10.2007 14:57
tiež som túto možnosť v tomto roku využil - nákup z newegg (asi najlepšie ceny), ale objednával to tiež kamarát (žije tam pár rokov), lebo mi napísali, že do EU nedodávajú (rovnako, ako väčšina iných online shopov; výnimkou je tuším Monarch Computer - akceptovali by vraj kreditku aj cez paypall, ale ceny sú "nezaujímavé" a "tlačili" ma priplatiť si dodanie cez UPS=konečná cena potom ešte vyššia ako tu, lebo UPS ti to vždy preclí!) - tak mi posielal cez rôzne jeho kontakty (= kto práve išiel domov do SR; žiadne dodatočné náklady a zatiaľ ani clo!); moje skúsenosť:
VGA - HIS 1950Pro (5/2007 - tam USD199 / v CZC 6400Kč
CPU - AMD Opteron 170 (6/2007 - tam USD167 / v CZC 5600Kč
pumpa - Swiftech MCP350 (4/2007 - tam USD67 / v ČR 2600Kč

nevýhody:
- závisí to na momentálnych možnostiach, koho práve nájde, čo cestuje sem (musí sa mu to do batožiny "zmestiť", takže LCD/case a pod. objemné a ťažké veci nie je možné) a musí sa to "načasovať" - nemáš to tu vždy za pár dní po nákupe
- problém s reklamáciou (HIS sa mi na e-mail vyjadril, že za nejaký manipulačný poplatok by to mal vybaviť aj lokálny importér; overené u bgs levi 300-500Kč)

pred 3 rokmi som priamo presvedčil malý shop v kanade ("prvý test" využitia skype) a kúpil som DDR OCZ 2x512MB (windond bh-5) len za 2500Kč (u nich "výpredaj"!) aj s poštovným (dostal som to rovno domov aj so štemplom SR colnice - bez cla!!!) a vtedy by som tu zaplatil cca 4500-5000Kč (?)

môj názor - ideálne, ak tam máš "miestny" kontakt, čo sa ti o dodanie postará a určite "najlacnejšie" je kupovať veci, ktoré už s cenou tam idú dole (oveľa rýchlejšie) ako v EU a našich končinách