reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se síťovým mostem

Jenikk (7)|21.10.2007 14:16
Dobrý den, mám problém. Na počítači s wifi kartou gigabyte potřebuji udělat síťový most abych se mohl dostat na wifi accespoint s jineho pc, který je propojen LAN s tím prvním. Když mám na prvním pc zapnutou jen WIFI, bez problemu se pripojim do wifi sítě, avšak když spustím síťový most, tak se sice s druhého pc do wifi sítě dostanu, jenže první počítač (ten se síťovým mostem, který vlastně zprostředkovává připojeni) se do sítě nedostane. ip adresy mám nastaveny manualne, tak aby tyto počítače nebyly na internetu, vše by mělo fungovat ale nefunguje. Netušíte čím to může být? Chvíli se to z neznámého důvodu rozjelo ale pak jsem počítač restartoval a znovu už jsem se nespojil.
Předem díky za pomoc.
Jenik
mech13 (5526)|21.10.2007 14:32
skus presne popsat schem tve doamci site, vcetne IP adres
Jenikk (7)|21.10.2007 15:56
Dobrý den,
zasílám schéma sítě
schéma sít?.jpg
Johnny007 (40)|21.10.2007 17:15
Ide Ti PING z PC 192.168.1.38 a zo 192.168.1.40 na ADSL router (192.168.1.1)?

a preco nemaju PCka 38 a 40 zadefinovanu branu??
GW = 192.168.1.1
a maju tiez zadefinovane DNS??
eraser (0)|21.10.2007 17:23
OK, keď to zhodnotím, tak v tejto topológii nechápem jednotlivé prepojenia, resp. nemohla by sa zmeniť týmto spôsobom?

Internet - DSL modem (transparent bridge mode) -[utp]- wifi router -[utp]- switch -[utp]- wired devices (.33, .36, .34)
~~~[air]~ PC .38 (bridge) -[utp crosslink] - PC .40

V tvojom prípade by ti postačovalo APčko, namiesto wifi routera a predpokladám, že maska je na všetkých zariadeniach 255.255.255.0, takže sa jedná o jediný segment a nie je potrebné routovanie, pretože 192.168.1.xxx zariadenia s touto maskou podsiete sa vidia.

Ak beriem do úvahy tvoju topológiu, potom nevidím v tom problém, prečo by ti zapojenie nemalo fungovať. Ak som správne pochopil, tak PC .38 je prepojené s PC .40 pomocou kríženého (v prípade auto-crossover sieťoviek i pomocou priameho) UTP kábla, takže pokiaľ by si vypol wifi router, tak PC .38 a PC .40 sú navzájom zosieťované, čiže môžu komunikovať.

Ešte mi napíš, ako si ten bridge definoval v sieťových nastaveniach Windows, chcelo by to prípadne screenshot, či presný popis IP, masky, atď.
eraser (0)|21.10.2007 17:28
[quote=Johnny007;55520]a preco nemaju PCka 38 a 40 zadefinovanu branu??
GW = 192.168.1.1
a maju tiez zadefinovane DNS??[/quote]Pretože nemajú mať prístup na Internet.
eraser (0)|21.10.2007 17:34
Čiže na PC, ktoré slúži ako bridge, teda PC .38 si spravil takýto úkon?



Jenikk (7)|22.10.2007 00:03
Má síť neumožňuje jiné zapojení, adsl router je poměrně daleko od wfi routeru a přesun nebo přímé propojení by bylo příliš složité, nevíc k routeru ještě připojuji svůj nb a ještě dědův počítač, s těmi problém není a jsou na internetu. Jen když vytvořím most, tak sice .40 v síti je ale .38 - zprostředkovatel v síti není což nechápu. Ledaže by to bylo ještě nějak ovlivněno tím, že u .38 používám na připojení k wifi routeru utilitu gigabyte raconfig. už mě vážně nic nenapadá. o to víc mě zmátlo že na chvíli se to rozjelo a pak po restartování .38 to zase přestalo fungovat.
jinak na 38 jsou dvě integrované síťovky, jedna marvell-yukon, druhá realtek, vyzkoušel jsem obě. Bez úspěchu. Teď už nezbývá aby .40 přestal fungovat a já musel pořídit nový pc, jehož deska unese wifi.
Jenikk (7)|22.10.2007 00:06
při zapojování toho mostu jsem to udělal přesně tak, a nastavil na něj těch .38. Screen nemohu bohužel poslat. Studuji mimo domov, proto. Se domů dostanu až ve čtvrtek večer.
Jenikk (7)|22.10.2007 00:08
jeden známý mi ještě doporučil, ať si pořídím kerio winroute firewall, za ten mi odstraní všechny problémy. Ale to je asi na mne dost složitá aplikace.
pavel_p (993)|22.10.2007 00:21
Vypnout na tom PC s mostem firewall by pomohlo, teda pokud tam je? Ať už ve Win nebo jiný? Tím že PC není v síti je myšleno, že nefungují okolní počítače nebo ani ping? Občas bývají příčiny dost kuriozní a Windows zvládají netušené věci takže přeji hodně zdaru, určitě to bude nějaká blbost co člověka nenapadne. Zvláštní anomálie třeba způsobuje výměna síťovky při ponechání IP adresy a bez předchozího odinstalování starého driveru.
Jenikk (7)|22.10.2007 01:58
firewall není zapnutý, přes .38 sice prochází data, ale on sám je zcela odriznut. Pritom kdyz tam nemam sitovy most a mam spustenou jen wifi, tak sit jede bez problemu. Kdyz mam jen LAN s .40 tak taky bez problemu. Ale jakmile vytvorim sitovy most , .38 zmizí ze sítě a stane se pouze zporstředkovatelem. Kdyz jsem pak uz nevedel co, tak jsem odinstaloval QoS a pak jsem zkusil sit a ta fungovala, ale pochybuju ze by to bylo zpusobeno QoS, tted totiz pri shodnem nastaveni opet nefunguje, navic QoS by s timto problemem nemelo mit nic sploecneho. Nevim
eraser (0)|22.10.2007 13:40
[quote=Jenikk;55615]Ledaže by to bylo ještě nějak ovlivněno tím, že u .38 používám na připojení k wifi routeru utilitu gigabyte raconfig.[/quote]Toto sa nedá výlučiť, ale ani potvrdiť, takže určite by som to vyskúšal bez tejto utilitky. Predpokladám, že máš Windows XP SP2, kde by si nemal mať problém s rozchodením wifi cez prostriedky Windows.

Ešte sa opýtam, nejako som to nepostrehol, mohol by si sem vypísať HW/SW konfigurácie tých dvoch počítačov, čiže .38 a .40? A taktiež IP konfigurácie pre oba počítač, pre ten bridge i WLAN a LAN adresovanie.

No a ešte skús prípadne odobrať sieťové zariadenia a po reštarte nech si ich Windows znovu zavedie a reinicializuje, často to dokáže vyriešiť nejaké neduhy. :mistake

Mimochodom, zrejme ti topológia nedovolí, aby si PC .40 pripojil do siete cez UTP kábel, čiže priamo na switch alebo na ten wifi router, ak teda disponuje i switchom...? :notsure