reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Amd ryzen 2600 oc

Peta545 (32)|31.7.2019 20:09
Chtěl bych se zeptat kolik kdo vymáčkl z tohoto procesoru při základním chladiči dodávaným s CPU stabilně a na jakých hodnotách. Jeho výkon mi stačí i v základu, takže bych nerad slyšel odpoědi typu: "Jestli chceš taktovat, kup lepší chladič". Ptám se jen tak pro zajímavost, jestli z něj nejde v základu dostat víc, než na jaké nastavení byl určen výrobcem. Děkuji za odpovědi.
Donald64 (702)|31.7.2019 20:45
S boxovaným Wraith stealth: 1,23V, 4GHz, 87°C (1h blender).

Místo pro OC tam i s boxovaným chladičem samozřejmě je, ale pokud nejsi ochotný snášet vysoké teploty a hluk, tak doopravdy doporučuji aftermarket chlazení, Freezer 34, který se sežene za méně, jak 600Kč, je skvělou volbou.
Peta545 (32)|21.8.2019 18:17
Tak mi to nedalo a opravdu mi s boxovaným chladičem vadily šíleně vysoké teploty už na default nastavení a ten hluk... Dokoupil jsem Feru 3. Teploty úplně na pohodu. Bez zátěže 35-45°C - hraní 50-55°C. Vše při 4.1GHz. Takže teď mě zajímá potenciál OC :-D 4.1 GHz naprosto stabilní. 4.2 GHz - už v zátěži spadne. Patrně to bude chtít přifouknout napětí, ale do toho jsem se bez zkušeností nějak neměl odvahu pustit. Zatím jsem testoval jen na "auto". Někdo nějaké zkušenosti?