reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak nastavit sitovku ?

Rastty.m (7)|22.10.2007 22:02
Spalila se mi sitovka, tak jsem nainstaloval novou a potrebuju poradit, co udelat proto,abych zase pripojil net,kdyz mam pripojeni pres kabel a nova sitovka ma jinou adresu. Doufam,ze jste to pochopili a poradite mi.Vim,ze jsem to napsal divne,ale v pocitacich se moc nevyznam:)
pavel_p (993)|22.10.2007 22:27
1. Zkusit DHCP (pokud je modem s routerem a má povolené DHCP nebo je DHCP na straně providera)
2. Pustit regedit (win+r, regedit), vyhledat HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{xxxxxx-xxxx-xxx-xxxx-xxxxx} , xxx reprezentují spoustu čísel, ale těch záznamů je jen několik a většina není nastavená. Relevantní jsou
IPAddress
Subnet mask (maska sítě)
Default gateway (výchozí brána)
NameServer (dns server)
Tohle opiš a nastav u nové síťovky (nešel-li bod 1 - DHCP)
Vtipné je, že ti nová síťovka bude hlásit konfikt IP adres právě s tou spálenou síťovkou, tudíž budeš muset tenhle klíč smazat a pak najít v registrech všechny výskyty IP a raději je smazat (pozor - mohou to být nastavení různých programů, bude snad stačit pod HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\)
3. Zkusit se podívat po nějakém nastavení co ti přidělil provider (papír, formulář na webu přístupný po zadání jména a hesla) případně telefonicky kontaktovat providera, sdělit registrační údaje
4. možná znovu kontaktovat providera a sdělit mu mac adresu nové síťovky (příkazový řádek - cmd, tam spustit ipconfig /all a nadiktovat číslo fyzická adresa)
eraser (0)|22.10.2007 22:28
Pokiaľ nevieš IP adresy, ktoré provider nastavuje pevne a pokiaľ prípadne máš obmedzenie na MAC adresu, no a nemáš ju zapísanú, tak ti poradí jedine provider.