reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nerozpoznán USB flash ve 2 portech ze 4.

Ventero (1280)|13.8.2019 15:35
Zapojil jsem, nejspíš nějak blbě, USB flash a nahlásilo to nerozpoznán/neznámé zařízení. Zapojil jsem ho do USB na druhé straně NTB a vše v pořádku. Po vrácení do kterékoliv ze 2 zdířek na straně první pořád nerozpozná. Mám pocit, že si systém W7 Profi 64bit, indexuje zařízení/port a už to hlásí jen po paměti. Jestli je to tak - lze nějak vymazat ten záznam (nejspíš v registrech), aby to systém vnímal jako úplně nové nikdy nepřipojené zařízení? A jak?
zsdx (2098)|13.8.2019 17:28
Pocity se to neridi, je to software!
Nejsou nahodou porty na jedne strane notebooku USB2 a na druhe USB3? Jine nove zarizeni (klidne pujcena mys) v nich funguje?
Jinak v registrech to sice je, ale z beziciho systemu to neodeberes, takze boot WinPE nebo editace v jinem stroji. Spousta klicu k fleskam je v HKLM\System\CurrentControlSet\Enum (ono kde taky jinde).
Ventero (1280)|14.8.2019 10:20
Ten pocit právě vznikl na základě toho, že druhá fleshka stejného výrobce, modelu, typu i kapacity - tedy totožná flashka - funguje ve všech 4 normálně. Proto jsem získal dojem, že jsem tu první tam jen zprvu blbě zastrčil a pak už si to systém pamatuje podle mac čitakněco. Ano, tuším, že na jedné straně jsou USB3 a na druhé USB2 - vzhledem k výše popsanému nejspíš v tomto případě irelevantní. Pakliže to není nějaká hodně zvláštní a exotická vada řadiče té flashky ...
Ventero (1280)|15.8.2019 10:45
Tak je to vyřešené - flashka je vadná a už zdochla úplně :(