reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD pak blackscreen VGA nebo RAM

HonzaSi (142)|20.8.2019 17:49
Včera mi při hraní zamrznul počítač a skončiloto BSOD. Restartování se zacyklilo, na monitoru se neobjevilo vůbec nic. Nechal jsem počítač odpojený od el. sítě. Druhý den počítač naběhl, po chvíli opět BSOD, pak černá obrazovka a šest pípnutí. (Tento chybový kód výrobce ASUS nepopisuje, jinde jsem ho našel zmíněný v souvislosti s vadou grafiky). Po hardreset už jen černá obrazovka bez pípání. Nicméně karta GTX970 v druhém počítači funguje. Zkusil jsem připojit jinou grafiku GT650, s tou počítač funguje. Stejně tak funguje i na integrovanou grafiku. Dále jsem spustil MEMTEST - ten vykazuje chyby. Já tomu nerozumím - je-li vadná RAM, jaktože PC funguje na jinou a integrovanou grafiku. A je-li vadná grafika, jak to že v druhém počítači funguje.
RAM budu reklamovat, ale grafika už je po záruce. Napadá vás něco, než ze zoufalství koupím novou kartu? Díky

Asus Z170-A
i5-6600K netaktováno
Asus GTX970
Crucial 2x8GB DDR4 2400
Samsung 970EVO NVME
Seasonic SS-620GM2
Win10 x64
HonzaSi (142)|11.9.2019 19:59
Tak update situace.
Paměti RAM byly vyreklamovány, pořídil jsem nové. Cvičně MEMTEST s integrovanou grafickou kartou - žádné chyby (ještě aby). Poté jsem nainstaloval zpět GTX 970, nainstaloval ovladače v. 431.60, zatížil benchmarkem Heaven Benchmark a vše zatím běží.
Počítač funguje, ale ta částečná funkčnost s vadnou RAM mi stále leží v hlavě.