Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: BSOD pak blackscreen VGA nebo RAM

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Včera mi při hraní zamrznul počítač a skončiloto BSOD. Restartování se zacyklilo, na monitoru se neobjevilo vůbec nic. Nechal jsem počítač odpojený od el. sítě. Druhý den počítač naběhl, po chvíli opět BSOD, pak černá obrazovka a šest pípnutí. (Tento chybový kód výrobce ASUS nepopisuje, jinde jsem ho našel zmíněný v souvislosti s vadou grafiky). Po hardreset už jen černá obrazovka bez pípání. Nicméně karta GTX970 v druhém počítači funguje. Zkusil jsem připojit jinou grafiku GT650, s tou počítač funguje. Stejně tak funguje i na integrovanou grafiku. Dále jsem spustil MEMTEST - ten vykazuje chyby. Já tomu nerozumím - je-li vadná RAM, jaktože PC funguje na jinou a integrovanou grafiku. A je-li vadná grafika, jak to že v druhém počítači funguje.
    RAM budu reklamovat, ale grafika už je po záruce. Napadá vás něco, než ze zoufalství koupím novou kartu? Díky

Asus Z170-A
    i5-6600K netaktováno
    Asus GTX970
    Crucial 2x8GB DDR4 2400
    Samsung 970EVO NVME
    Seasonic SS-620GM2
    Win10 x64
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Tak update situace.
    Paměti RAM byly vyreklamovány, pořídil jsem nové. Cvičně MEMTEST s integrovanou grafickou kartou - žádné chyby (ještě aby). Poté jsem nainstaloval zpět GTX 970, nainstaloval ovladače v. 431.60, zatížil benchmarkem Heaven Benchmark a vše zatím běží.
    Počítač funguje, ale ta částečná funkčnost s vadnou RAM mi stále leží v hlavě.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. obrazové chyby na displeji (vadná ram / VGA?)
    Od Demistr v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 13-12-2015, 22:35
  2. Problémy s PC (HW/SW): BSOD - RAM nebo zakladovka
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-09-2014, 20:18
  3. Windows 7 x64 a 4GB RAM - BSOD
    Od sheppi v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 25-04-2012, 09:25
  4. BSOD nebo freez