reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s WIFI u notebooku ASUS

E430 (40)|30.8.2019 15:11
Čau odborníci. Prováděl jsem aktualizaci systému (na 1903)(W10 64 Home) u notebooku své dcery a začala blbnout wifina. Je to tento model: https://www.asus.com/Laptops/X54HR/specifications/ Nejnovější typ ovladače jsem našel 10.0.3.456 z roku 2017. Ale stále stejná "písnička". Signál ukazuje plnej, ale Bez internetu. Všechny ostatní údaje jsou v přílohách. Věděl by prosím někdo o řešení? WIFI dongl do USB je taky řešení, ale raději bych šel cestou správného ovladače. Děkuji. Pokud by bylo potřeba ještě nějaké údaje, stačí napsat, hned doplním.
2.jpg 3.jpg 4.jpg 1.jpg
Ventero (1280)|31.8.2019 10:33
Tohle jeden čas dělal online instalátor Avast - řešení byla instalace offline.
Jestli jsi zdatnější, než já (jsem takový trochu zkušenější a šťouravější uživatel - žádnej znalec), tak můžeš projet firewall, nastavení antivirového SW - nejprve zkusit deaktivovat AV SW - aby jsi věděl, zda je to tím. Zkontrolovat, jestli nemáš aktivní další firewall. Můžeš zkusit, ve správci zařízení aktualizaci ovladače online (nutno povolenou instalaci zařízení v nastavení jinde) či jestli ho nenabídne WU. Když ne, tak z druhé strany dále můžeš zkusit starší ovladače, ale to je u W10 trochu kostrbatější - nejprve zakázat automatickou instalaci driverů, pak odinstalovat současný, poté zkontrolovat, zda ho necpe služba WU, pakliže ano, tak pomoci utility wushowhide.diagcab tento zakázat a pak instalovat ručně - buď instalačním balíkem či přes správce zařízení.
https://support.microsoft.com/en-us/help/3073930/how-to-temporarily-prevent-a-driver-update-from-reinstalling-in-window
V krajním případě udělat zálohu dat a vytvořit si nové medium (odkaz na téže stránce) a čistou instalaci. Upgrade OS bývá obecně nespolehlivý - platí i pro Linux.
E430 (40)|31.8.2019 14:42
Špatně jsem se vyjádřil. Samozřejmě provedena čistá instalace, dělám to vždy na všech zařízeních. Avast mi nesmí přes práh. Kdysi jsem si platil ESET, ale zjistil jsem, že mi k životu stačí i WD. V podstatě jde o to, že s tím NTB jsem přecházel na W10 hned v té první vlně zdarma v srpnu 2015. (snad to píšu správně) A vždy fungovala bezvadně. Jen teď po instalaci 1903 mi blbne. Občas naběhne, že je připojeno, ale dlouho to nevydrží. Spíš sekundy. Doma s ním teď jedu na kábl, ale dcera na podnájmu tuto možnost nemá. Jak píšu, klidně jí tam dám dongl a bude, ale když to jelo doteď, tak by to sakra mělo jet i dál.
Ventero (1280)|31.8.2019 20:48
Ostatni zarizeni na stejne wifi stabilni? Na jine wifi zkouseno? - vyloucit chybu routeru. Jinak zbyvaji ty ostatni veci - nejspis to bude na urovni driveru.
E430 (40)|2.9.2019 18:30
To mě teda po**r na holý záda. Já už tomu fakt nerozumím. Jinej noťas, mobily, tablet na stejné wifi jedou bez problému. Udělal jsem ze svého mobilu hot spot a zkusil se připojit. A světe div se, krásně se připojil a jede bez problémů. Po připojení na domácí wifi o5 zlobí, připojí se, ale během chvilky už zase hlásí Bez internetu. Už na něj nemám nervy. Až si ho dcera odveze, zkusí, jestli jí to jede a hotovo. Pokud ne, dongl a po p**i.
Ventero (1280)|2.9.2019 18:57
Wifi je ducharina a obcas swe skutecne stava, ze jedna konkretni wifi karta nefunguje dobre s jednim konkretnim routerem, pricemz jinde funguje bezchybne a router s jinymi zarizeni tez. Uz jsem to parkrat zazil a nikdo mi to dodnes nevysvetlil. V podstate se nabizeji dve jednoduche moznosti: Bud vymenit kartu v notasu nebo router v byte. Paklize to, ale na jinych routerech funguje dobre a u dcery bude jiny router, pak neni co resit.