reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC v ceně 22 500 - 25 000 Kč

o.n.y.x. (128)|6.9.2019 08:29
Co chci upgradovat: Deska, ram, grafika, procesor, SSD, HDD, skříň.

Aktuální konfigurace: Deska: Gigabyte P35-DS3R (rev. 1)
procesor: Intel Core 2 quad q6600
grafika: Zotac GTX 260
ram: 2 x A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 800+ MHz
chladič procesoru: Noctua NH-U12F
zdroj: Corsair Power Supply TX750 750W
zvuková karta: Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer
HDD: WD Caviar Black 1TB 32MB cache
Skříň: Chieftec GX-01BW-OP
monitor: EIZO FS2333 1920*1080

Další komentář:
Je mi jasný, že je to všechno dobrý akorát tak do křemíkového nebe :)
Ale rád bych byl kdybych do nového pc použil aspoň chladič na procesor, jestli se dá dokoupit sada na montáž na nový procesor. Dále bych byl rád kdybych si zachoval zdroj, ale jestli mi řeknete, je to stará šunka, vyplatí se koupit nový, nebudu mít nic proti.
Skříň chci určitě novou, tahle se mi "okoukala" a už je to přeci jenom starší kousek. Byl bych rád kdyby nová skříň měla okno.
Monitor bych taky rád zachoval.
Děkuji moc za rady.
Donald64 (702)|6.9.2019 11:52
Chladič lze použít, jen se přikoupí montážní kit. Pastu máš?

Corsair TX nejsou kvalitou osazení vůbec špatné zdroje, jestli je v dobré kondici, klidně ho použij.

Monitor klidně zachovej, pokud vyhovuje, není důvod nahrazovat.

Ten HDD je jak starý? Pokud není před smrtí (CrystalDiskInfo) a nedělá třeba nějaký hrozný hluk, tak bych ho zachoval jako datové úložiště. Série Black od WD je skoro nesmrtelná řada, ty disky jsou fakt držáky.

Možností, jak to složit je samozřejmě spousta. Můžeš to vzít třeba takto https://www.czc.cz/4f5i9ia9kijkjbiu16s008bs8d/seznam
- Určení je předpokládám pro hraní her, že?
o.n.y.x. (128)|6.9.2019 13:37
Ano, je to na hry. Omlouvám se, že jsem to nenapsal. Pastu nemám, ale to je už korunová položka.
Disk zjistím doma v jakým je stavu a na zdroj se podívám jestli nemá nafouklý kondezátory.
Dále.. Sestava pěkná.. Ale :)
Není ta grafika až moc? "Nestačila" by 1660 Ti? osobně víc teda preferuji Nvidii. U procesoru mi AMD nevadí a měl jsem v plánu dávat Ryzena 3600.
Ram - nehodilo by se spíš dát 3200?
Deska - Není lepší dát B450 než X370? U X370 si bios nepřehraju, nemám starý AMD procesor a bez něj to u téhle desky nepůjde.
Case - Define se mi líbí, ale zdá se mi moc drahá na to aby leželo pod stolem a nahoře na ni není místo.
Ventilátor jsem zapomněl ještě uvést, mám doma ve skříni ještě jednu Noctuu 120mm nebo možná 2. Teď si to nevybavím, ale mrknu večer doma.
Udělal jsem si seznam : https://www.czc.cz/cnbdvhpq3gir099nephcvhh7td/seznam Je v něm vyloženě něco blbě?
Jech Josef (206)|6.9.2019 15:37
Je lepší B450 Donald64 jak tak na to koukám všude cpe tu desku X370 a cpe ji i pod 12 a 16 jádra což je pitomost na ty nemá pořádnou Vram.
Donald64 (702)|7.9.2019 19:08
Žádná B450 nemá ani zdaleka tak dobré VRM, jako tahle X370 a 12 jádro zvládne, tomu můžeš věřit. Zda zvládne i 16 jádro uvidíme, ale jestli soudíš podle Intelu s těmi jejich extrémně žravými CPU s lživým TDP, tak se ani nedivím tvé skepsi :) Ono není snadné uvěřit, že by 16 jádro od AMD mělo nižší spotřebu, než 8 jádro od Intelu, ale ani bych se nedivil, kdyby to tak dopadlo.
Jech Josef (206)|7.9.2019 21:04
To jsou jenom tvoje názory a proto tu desku pořád cpeš do svých návrhů, přečti si někdy nějaké recenze.
Donald64 (702)|8.9.2019 15:46
Zapomněl jsem se vyjádřit k příspěvku tazatele:
- Na FHD 60Hz je 1660Ti naprosto dostatečná, takže ano, stačila, a jelikož k ní neexistuje konkurenční karta, tak je to i jediné řešení. Jinak vřele doporučuji se vzdát předsudků k jedné nebo druhé značce ať už u grafik nebo procesorů. Bral bych vždy to, co je nejvýhodnější, pokud se budeme řídit sympatiemi, tak si výrobci budou moci dělat co chtějí a dopady tohoto jednání lze na vlastní oči vidět na cenách Nvidia GPU, se kterými si dovolili přijít.
- Oba moduly mají Micron E-die čipy a neměl bys mít problém je dostat na 3600-3800MHz. Příplatek 250Kč za stejné RAM, které mají navíc jen 3200MHz XMP profil, nepovažuji za adekvátní.
- No tak oni přehrání biosu zařídí, pokud by sis to u nich nechal složit a ta Asuska má lepší napájení, každopádně na Ryzen 5 je tato MSI naprosto vpohodě a podporuje i USB Bios Flashback a neměl bys problém s přehráním biosu i bez staršího CPU. Může být.
- SPC RG4, OK

K seznamu takřka nemám výhrady, klidně to tak vezmi.