reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

monitor zhasne pri ploche

matus699 (15)|10.9.2019 09:17
Zdravim.
Mam doma starsi pocitac ktory mi na pracu co na nom vykonavam staci. Pokazil sa mi ale monitor tak som si kupil novy. Problem nastal hned po zapnuti. Bios ok nacitavanie windowsu ok ale ked ma nabehnut plocha tak sa vypne (cierna obrazovka). V pc mam grafiku nvidiu 9600Gt. Viem je to starsia ale nakolko sa nehravam tak mi doteraz stacila. Novy monitor je dell s2817q bol za dobru cenu tak som sa potesil ze to bude fajn. Po tomto probleme som si pozical iny monitor a ide vsetko ako ma. Prepojil som pc s tv ide ako ma. Ked napojim 2 monitory tak nabehne aj plocha vsetko ako ma ale ale zapojim len ten dell tak ma vypne ako ma nabehnut plocha. Vie mi niekto nieco poradit? Je nejaka moznost ako to rozbehat? Za kazdu radu budem vdacny.
Ventero (1280)|10.9.2019 12:05
V nastaveni graficke karty treba nastavit, ktery monitor bude primarni a rezim dvou monitoru (rozsirena plocha ci klon)
matus699 (15)|10.9.2019 13:16
ano ale ja chcem iba 1 monitor a ten sa mi vzdy po starte vypne. Ako dosiahnem to aby sa mi ten 1 dell co mam zapal a normalne som mohol fungovat.
zsdx (2098)|10.9.2019 13:24
Co Rezim VGA, ten nabehne v poradku? A pokud se monitor opravdu vypne, jaka tomu predchazi hlaska?

Je drobny nesoulad v tom, co umi karta (Maximum Digital Resolution 2560x1600, Maximum VGA Resolution 2048x1536) a rozlisenim monitoru (Optimal Resolution 3840 x 2160 at 60 Hz), ale to by vse melo jit poladit v ovladacich.
matus699 (15)|10.9.2019 14:46
rezim vga neviem ako zapnem.

Monitor ma iba HDMI a displayport graficka karta ma iba DVI

Zapnem pocitac nabehne bios test ram atd vsetko pekne vidim zacne sa zapinat windows vidim logo ako startuje v momente kedy zmizne logo a ma sa objavit plocha tak monitor zhasne. Ziadna hlaska nic iba zhasne. Pc nabehne ale ja nic nevidim lebo monitor zhasol. Nereaguje na nic.

Monitor som skusal este na x boxe potom na android boxe a vsade ide ako ma. Len na mojom pc nie.

Takze nova skusenost.
Ked dam pc do nudzoveho rezimu tak monitor ide.
Odinstaloval som potom graficky ovladac a monitor nabehol a ide ako ma aj v normalnom rezime pc. Ale bez ovladaca tam je male rozlisenie a ten obraz je zly. Akonahle nainstalujem ovladac tak monitor vypne a nejde. Nejake rady co v takomto pripade?
pozicany monitor (fullhd) ide aj s ovladacom ale ten moj dell nie. Ovladac nachadzam na stranke nvidie posledny z roku 2015 cize stary. konkretne 341.74 aj 342.01 . Napada niekoho nieco?
matus699 (15)|11.9.2019 16:32
Dakujem vsetkym za rady zavada odstranena.

nakoniec to bolo v uplnej banalite... Na tom monitore som mal zapnute hdmi 1.4 co som predpokladal ze je spravne a v tom bol problem musel som to prenastavait na 2.0 a teraz to ide. Aj ked tomu nechapem preco to potrebuje byt nastavene na 2.0 ale hlavne je ze to ide ako ma. 4k samozrejme nemam to mi bolo jasne ale na 2560x1440 to ide stabilne. Tak konecne uspech...
Ventero (1280)|13.9.2019 11:22
Nekdy to byva takovyhle tezko postihnutelny zapek a cloveku se pak kouri z hlavy a prijde na to spis zoufalym zkousenim i nelogickych moznosti. To aby nebyl zivot s pocitaci tak jednoduchy :D
No hlavne, ze uz to jde - to je super.